zvláštní poděkování
Quantcom.cz

FOK představí romantický program pod vedením Darrella Anga

Darrell Anga

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede koncerty s díly francouzských skladatelů pod taktovkou Darrella Anga. Singapurského dirigenta čeká pražský debut. Zazní Debussyho Preludium k Faunovu odpoledni, Berliozova suita Romeo a Julie a violoncellový koncert Édouarda Lala, ve kterém se představí významný německý violoncellista Julian Steckel. Koncerty se uskuteční 7. a 8. června 2023 v 19:30 v Obecním domě.

Pražští symfonikové věnují své nadcházející abonentní koncerty romantickým skladatelům a romantickým tématům. V programu nazvaném Roméo et Juliette zazní stejnojmenná suita Hectora Berlioze a Preludium k Faunovu odpoledni Clauda Debussyho, stěžejní dílo, které položilo základy hudebního impresionismu.
Sólistou koncertů bude německý violoncellista Julian Steckel, který zahraje melancholický Koncert pro violoncello a orchestr francouzského skladatele Édouarda Lala, který se uvádí jen velmi ojediněle.

Koncerty bude řídit singapurský dirigent Darrell Ang, který se v Praze představí poprvé. Má velmi silný vztah k francouzské hudbě díky svým studiím v Evropě a bývalému působení jako šéfdirigent v Bretani. Do mezinárodního centra pozornosti se dostal v roce 2007, když získal všechny tři hlavní ceny na prestižní mezinárodní dirigentské soutěži v Besançonu: Velkou cenu, Cenu diváků a Cenu orchestru. Mezi další významné soutěže patří první cena na soutěži Antonia Pedrottiho v Trentu a na soutěži Artura Toscaniniho v Parmě. V současné době působí převážně v Asii, kde spolupracuje s orchestry jako Hong Kong Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, NSO Taiwan nebo Singapore Symphony Orchestra.

„Miluji Shakespeara, už jako dítě i jako mladý dospělý jsem jím byl fascinován. Romeo a Julie je dílo, které všichni znají. A v Berliozově hudbě můžete slyšet všechno, jako byste četli Shakespearův text. Je to vskutku mistrovský kus. Dle mého názoru je to jedno z nejlepších děl, co kdy kdo napsal,“ říká k programu dirigent Darrell Ang.
Koncerty se uskuteční 7. a 8. června 2023 v 19:30 v Obecním domě. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

30.5.2023 18:05:19 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

WILD! 2023

Časopis 23 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 24. týden

Radúz Činčera, otec Kinoautomatu

Zajíci v pytli
Nejúspěšnější scénky a písničky z legendárního zábavného pořadu (1988). Účinkují: M. Šimek, celý článek

další články...

HUDBA

Festival Na dvanácti strunách 2023

Rudy Linka

13. ročník kytarového festivalu Na dvanácti strunách, který pořádá českobudějovické kytarové duo Pavel Steffal celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 23. týden

Všichni moji blízcí

Všichni moji blízcí
Josef Abrhám, Jiří Bartoška, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus a Libuše Šafránková, která by se celý článek

další články...