zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival Divadlo Plzeň skončil

Mistrovská lekce Marie Callas v podání SND Bratislava

autor: archiv   

Mezinárodní festival Divadlo skončil. Jednáctý ročník se konal od 10. do 14. září 2003. Během pěti dnů se na něm představilo více než dvě desítky domácích i zahraničních inscenací. Ve dnech 15. až 19. září 2003 na něj naváže epilog Divadlo pod vodou v Plzni.
Náklady na festival činí zhruba dvanáct milionů korun. Peníze získali organizátoři z veřejných zdrojů i od sponzorů. Například Ministerstvo kultury ČR věnovalo 1,4 milionu korun, plzeňský magistrát 1,5 milionu korun, plzeňský krajský úřad 300.000 korun. Asi 1,5 milionu korun získal festival i z visegrádského fondu.

Jedenáctý ročník plzeňského festivalu se pokousil navázat na tradici nevšedně interpretovaných dramatických předloh, přičemž letos kladl důraz na jevištní ztvárnění už prověřených hodnot, které lze označit za klasické. Z domácí tvorby diváci zhlédli moderní interpretaci molierovskou i shakespearovskou, také však úpravu Puškinovy pohádky, dramata \"téměř\" současného Thomase Bernharda i žijícího klasika Georga Taboriho či ztvárnění prózy Michaila Bulgakova.
Například \"polského\" Čechova, \"maďarského\" i „britského“ Shakespeara, Rusové zpřítomní Sofokla a Litevci Leonida Andrejeva. Mimo jiné v programu festivalu byly uvedeny tyto inscenace - Mistrovská lekce Marie Callas v podání Slovenského národního divadla, Ústa Micka Jaggera, Očištění či [sic].
Festivalový epilog představí tvorbu divadel zasažených povodněmi. Vystoupí ústecké Činoherní studio, Divadlo v Dlouhé, Divadlo pod Palmovkou a Semafor.

14.9.2003 21:09:38 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Festivaly

Festival queer divadelního umění WILD!

Homo Hamlet - Divadlo Azyl (SK)

Poslední květnový týden zavítá do pražské Venuše ve Švehlovce mezinárodní festival WILD!, který představí soud ...celý článek



Časopis 21 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 21. týden

Starobylé stavby II: Angkor Wat

Egypt (1/6)
Po stopách Tutanchamona. Napínavý příběh anglického archeologa Howarda Cartera. Hraná rekonstru celý článek

další články...