zvláštní poděkování
Volný.cz

Cestou necestou s láskou na Malé scéně VČD

Eliška a Josef Láskovi

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Východočeské divadlo Pardubice uvede ve středu 26. února 2020 další díl zábavného pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny, který v komorním prostoru Malé scény ve dvoře připravuje a následně moderuje dramaturgyně Jana Uherová. Jejími hosty budou režisérka chystané komedie Sherlock v nesnázích Janka Ryšánek Schmiedtová a herecký manželský pár Eliška a Josef Láskovi. Hlavním tématem neformální talk show tentokrát bude divadlo a cestování.

„Janka Ryšánek Schmiedtová u nás pracuje podruhé, už v roce 2013 v rámci cyklu INprojekty nazkoušela na Malé scéně ve dvoře hru Opuštěná. Janka je velmi aktivní, pracovitá a zcestovalá režisérka. Pracovala v Praze, Brně, Ostravě, kde působila čtyři sezóny také jako umělecká šéfka, dále v Šumperku, Plzni i ve Zlíně. Na svou profesní dráhu se připravovala v Brně, kde studovala obor režie na JAMU, předtím navštěvovala Lincoln High School v Portlandu v americkém Oregonu. Během studií absolvovala stáže v Lisabonu a Glasgow,“ prozrazuje moderátorka Jana Uherová.
Josefa Lásku není třeba více představovat, neboť za pět let svého působení v pardubickém angažmá se již zapsal do diváckého povědomí. Z jeho posledních velkých příležitostí připomeňme alespoň excelentní ztvárnění postavy patnáctiletého autistického chlapce Christophera v Podivném případu se psem.
Eliška Lásková, donedávna ještě Dohnalová, nastoupila do Východočeského divadla tuto sezónu, rozhodně v něm však není nováčkem. „Už jako holčička zde začínala v menších rolích, pamatuji si ji ze Šumaře na střeše, který měl premiéru před osmnácti lety! Po studiu na pražské Vyšší odborné škole herecké nastoupila do angažmá v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami. V našem divadle však působila i před svým nedávným nástupem do angažmá, upozornila na sebe v komedii Hoří, má panenko! a především jako mladičká Eliševa v Mikve,“ dodává Jana Uherová.

25.2.2020 16:02:27 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Články v rubrice - Zveme ...

Divadlo Aldente uvede Erbenův Zlatý kolovrat

Zlatý kolovrat

V Divadle Aldente se potkávají mladí herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handi ...celý článekČasopis 33 - sekce

OPERA/ TANEC

Taneční inscenace Vánoční oratorium

Vánoční oratorium

Vánoční oratorium
Taneční inscenace J. Neumeiera na hudbu J. S. Bacha. Tančí sbor a sólisté Hamburského stá celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 33. týden

Nadechni se

Návštěvníci
Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Fra celý článek

další články...