zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Poděkování divadlům

Mgr. Janeta Benešová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Přežije - li kultura, přežije národ. A i v tomto příběhu divadla prokázala, jaké nezastupitelné místo zastávají. Síla všech písní, odvysílaných inscenací, přečtených pohádek a povzbuzení směrovaná k seniorům, … po všechny ušité roušky.
Myšlenka, realizace a touha chtít něco udělat pro druhého.
Představte ty sociální sítě bez příspěvků, které zde umísťují umělci. V duchu jsme vlastně rádi, že v záplavě zpráv nalézáme ty, kterým se zasmějeme. Ano, bezpochyby – ať to jsou zpěváci, malíři obrazů, organizátoři online výstav či prohlídek galerií,… napříč žánry přinášejí pozitivní záznamy v čase přemíry negativních zpráv.

Divadla zveřejňují natočené inscenace a lačný divadelník z této situace nakonec vytěží mnohé, neb nahlédne do divadel, kam by se pro jejich vzdálenost jen těžko dostal. Můžete navštívit divadelní představení od Budějovic po Liberec, od Plzně po Ostravu. Ono to ale není jen pustit odkaz na youtube. Množství právních, technických kroků k realizaci výsledku.
A samozřejmě herci. Ono i takové to jen promluvím minutu, přečtu příběh, to vše znamená odhodlání vystoupit z anonymity, vydat se cestou odhodlání, čekat kritiku, málokdy pochvalu. Různé formy odvysílaných setkání, profilů, vzpomínek. Písně a módní přehlídky, povídky a pohádky, pro děti a pro seniory, ráno a v noci. Kapely pod okny domovů důchodců, cílené čtení, baletní mistři na střechách domů, křty knih u studánek, písně při ohni či u sklenky s rozsvícenou svící, prohlídky divadel, donáška potravin, léků, nabídnuté ruce ke spolupráci. Rozhodně umělci nebyli v první linii, ale rozhodně nestojí mimo dění. Neschovávají se do svých ulit, nebojí se jít s kůží na trh. A taky třeba prodávají u kasy, rozváží potraviny. Nebo sází stromy, učí čtyři vnoučata….

Paní ředitelky, páni ředitelé divadel České republiky, kolegové, toto je mé poděkování Vám, Vašim divadlům, Vašemu personálu.
Na 55 adres posílám ředitelům českých divadel své kolegiální DĚKUJI! Mgr. Janeta Benešová, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav.

www.mdmb.cz

26.5.2020 17:05:20 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 27 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zprávy

Spitfire Company míří do Avignonu

Vivat Messi (Spitfire Company)

Soubor Spitfire Company se jako jeden z mála českých divadel představí od 5. do 22. Července 2025 v Avignonu n ...celý článek


Divadlo Husa na provázku se zaměří na téma strachu

Tým Divadla Husa na provázku

Dramatický debut oceňovaného prozaika Petra Šestáka, adaptace strhujícího historického románu nositele Nobelov ...celý článek


Chodník slávy MdB má devět nových otisků

Novotný,Vuksanović,Smutná,Weyers,Helbich,Matěj,Moša,Kalousek

V pátek 20. června 2025 na Divadelní dvoraně oslavili kulaté jubileum 80 let kontinuální existence Městského d ...celý článek



Časopis 27 - sekce

HUDBA

Příběhy světové hudby - Genesis

Genesis

Genesis
Portrét art rockové legendy, produkovaný členy skupiny, včetně Petera Gabriela a Phila Collinse. Ti celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Harrison Ford a Helen Mirrenová ve westernovém seriálu

Helen Mirrenová a Harrison Ford (1923)

1923 (1/8)
Braňte se, nebo zemřete. Příběh o původu ranče Yellowstone pokračuje. Osud rodiny Duttonových v celý článek

další články...