zvláštní poděkování
Volný.cz

Mime Fest 2020

Rajče a okurka: V lednici (Divadelní klub Theatre Club)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

9. ročník tradičního festivalu pantomimy, který se uskuteční od 16. - 19. září 2020, bude zaměřený na českou a slovenskou uměleckou tvorbu. Omezení cestování, které postihlo prakticky celý svět, postavilo organizátory před náročný úkol, který ovšem vzali jako výzvu a udělali vše pro to, aby letošní Mime Fest neztratil nic ze své pověsti a vysoké úrovně. Česko-slovenská edice nabídne jak klasickou pantomimu, tak fyzické divadlo i loutková, žonglérská nebo novocirkusová představení. I letos mají účastníci na výběr hned z několika workshopů.

Návštěvníci Mime Festu 2020 budou mít jedinečnou příležitost vidět nejlepší tvůrce nonverbálního divadla u nás. Lenka Vagnerová, přední osobnost tanečního divadla v Česku, uvede své nové představení Panoptikum. Kruté a nelidské prostředí kdysi populárních obludárií ztvárněné jako mystická dekadentní, velmi vizuálně kompaktní freak show.
Na Mime Festu se představí dvě nejvýraznější novocirkusové skupiny v Česku – Losers Cirque Company a Cirk La Putyka. Loseři přivezou novinku Mimjové, ve které ztvární jednu z hlavních rolí Vanda Hybnerová. Dobrodružný příběh pro celou rodinu inspirující se oblíbenými animovanými filmy s poetikou asijských bojových umění. Putyka uvede taktéž nejnovější představení Kaleidoscope – pestrou mozaiku šílených skoků na teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně, kde se ostřílení putykáři mísí s mladou cirkusovou krví.
V programu Mime Festu najdou diváci hned několik one man show. Pavol Seriš nabídne bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Klaun Vojta Švejda se promění v Iluzionistu, který přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo, od opery přes western a balet až k hororu. A žonglér Filip Zahradnický se zaměří na téma přitažlivosti a pomíjivosti bohatství ve všech jeho podobách a významech.
Nebudou chybět ani představení pro mateřinky a základní školy. Pobaví je slovenské Divadlo Odivo s hravým loutkovým představením Divočiny a také biologicko-experimentální groteska Rajče a okurka.
9. ročník Mime Festu nabízí zájemcům také tři workshopy vedené těmi nejlepšími ve svých oborech. Přední český mim a dramaturg festivalu Radim Vizváry zve na lekce pantomimického herectví, Filip Hajduk je zasvětí do tajů fyzické komedie a akrobati z Losers Cirque Company nabídnou základy nového cirkusu.
Program Mime Festu 2020 na www.mimefest.cz.

10.8.2020 09:08:17 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cikáni jdou do nebe (Divadlo Bez zábradlí)

Články v rubrice - Festivaly

Pátý ročník Palm Off Festu zrušen

Palm Off Fest 2020

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou k ...celý článek


Loutky v nemocnici oslaví 15 let

Prodaná nevěsta

Loutky v nemocnici přináší již patnáctým rokem radost a úsměv dětem i seniorům v nemocnicích a léčebnách. V rá ...celý článekČasopis 39 - sekce

HUDBA

Pop-rockové pódium: Chuck Berry a Lucie

Lucie Tour 90

Chuck Berry
Uceleně a poutavě vyprávěný životní příběh legendárního skladatele, kytaristy a zpěváka, který celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 38. týden

Agatha
Tajemné zmizení slavné Agathy Christie. Britský film s Vanessou Redgraveovou a Dustinem Hoffmanem v celý článek

další články...