zvláštní poděkování
Volný.cz

Happening Ústředna89 s osobnostmi sametové revoluce

Ústředna78

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Soubor Cirk La Putyka uvede 17. listopadu speciální “Sametové” vydání svého telefonického happeningu Ústředna78, pro tuto sváteční příležitost na-zvaného Ústředna89. Veřejnost v rámci tohoto projektu, který vznikl v reakci na zrušení kulturních akcí z důvodu koronavirových opatření, může v daném čase zavolat na telefonní číslo 245 007 117. Po úvodu je volající přepojen do prázdného prostoru Jatka78 na jednoho z šesti herců, hudebníků a bavičů ze souboru Cirk La Putyka nebo jejich hostů, se kterým si pak během sedmiminutového rozhovoru může popovídat, nechat se poba-vit, rozveselit či probrat cokoliv jiného.

Speciální vydání Ústředny89 17. listopadu je věnováno připomínce 31. výročí Sametové revoluce a oproti obvyklým dílům začne již v 16 hodin, potrvá do 21.30 a nabídne výjimečné hosty. Program je rozdělen do tří částí. Od 16.00 do 17.30 nejprve usednou k telefonům herci jako posta-vy z představení souboru Cirk La Putyka. “Volající tak budou mít šanci se nás ptát například na cokoliv ze zákulisí,” říká principál souboru Rosťa Novák ml. Od 17.45 do 19.45 oslaví soubor výročí s osobnostmi, které se v roce 1989 buď přímo na revoluci podílely, nebo o ní hodně ví - například Jaroslava Šiktancová, Monika Pajerová, Břetislav Rychlík, Čeněk Pý-cha nebo Michal Šmíd. “Takže jim mohou zavolat i vaše děti a doplnit si znalosti moderní historie,” dodává Rosťa Novák. Během poslední hodiny od 20.00 do 21.30 si pak volající na telefonní lince 245 007 117 mohou popovídat s hosty jako Jan Potměšil, Saša Rašilov, Eva Samková či Petr Šimůnek.
Hovory, jak se všichni volající na začátku dozví, jsou nahrá-vány a živě formou mixu vysílány během videostreamu z happeningu na sociálních sítích souboru a divadla Jatka78. Cena telefonického hovoru je dle tarifu volajícího.
Speciální vydání vzniká ve spolupráci s Festivalem svobody, projekty Svoboda není samozřejmost a Chytrá škola společnosti O2 a Pamětí národa. Své znalosti z moderních dějin si všichni mohou ověřit na www.OtazkaSvobody.cz. Pokud by si nebyl někdo jistý odpovědí nebo odpověděl špatně, může 17. listopadu zavolat do Ústředny89 a na své dotazy dostane odpověď.

16.11.2020 14:11:39 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

NdB

Články v rubrice - Zveme ...

Švandovo divadlo uvede online premiéru

Natálie Řehořová a Nataša Bednářová

Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? I o tom vyp ...celý článekČasopis 03 - sekce

HUDBA

Karel Svoboda – Šťastná léta

Karel Svoboda – Šťastná léta

Karel Svoboda – Šťastná léta
Život českého hitmakera Karla Svobody očima jeho syna. Ten se deset let celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 4. týden

Kladenská industriální architektura

Mizející místa domova: Kladenská industriální architektura
Stalkerovská výprava Ondřeje Vaculíka do kladens celý článek

další články...