zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 10. týden

Miloslav Šimek a Jiří Grossmann

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Komici na jedničku - Miloslav Šimek a Jiří Grossmann
Vzpomínky na hvězdný tandem pánů šoumenů i dveře do Muzea komiků otevírá Petr Nárožný a jeho hosté! (2012). Dále účinkují: J. Menzel, F. R. Čech, L. Sobota, P. Bobek, N. Urbánková, J. Molavcová a M. Voborníková. Režie A. Činčerová. Miloslav Šimek a Jiří Grossmann se nejprve představili svému generačnímu publiku v Karlínském kulturním kabaretu, patřili také k zakladatelům Divadelního klubu Olympik. Během služby v armádě se cesty obou autorů rozešly, mezi armádní umělce se dostal jen Grossmann, Šimek sloužil u spojařů. Po absolvování vojny se zase dali dohromady. Později uvedli řadu úspěšných premiér: několik dalších Besídek, čtyři Návštěvní dny, Večer pro otrlé aneb pět Pupáků. Popularita Šimka a Grossmanna kulminovala po srpnu 1968, kdy v "besídkách" dospěli až do polohy drsné politické satiry.
Vysílání: 09.3., 23.00 hod., ČT1

Na kus řeči
Miroslav Donutil si pozval své herecké kolegy Jiřího Kodeta a Pavla Landovského (2001). Režie A. Vomáčka. Oblíbený herec a moderátor Miroslav Donutil si do svého zábavného pořadu tentokrát pozval své kolegy, legendy filmového i divadelního herectví, Jiřího Kodeta a Pavla Ladovského. Kromě blízkého přátelství pojilo oba pány i společné působení v Činoherním klubu, na což oba dva rádi zavzpomínají. Veselé povídání nejen o herectví a nezapomenutelných kolezích doprovodí krásnými jazzovými melodiemi Laďa Kerndl se svojí kapelou. Přijměte tedy naše pozvání do Branického divadla a jistě se budete spolu s Miroslavem Donutilem a jeho hosty skvěle bavit.
Vysílání: 10.3., 09.45 hod., ČT1

Staropražské poutě
Historií humoru a lidové zábavy v Praze provází Viktor Preiss (1991). Dále účinkují: P. Trávníček, P. Zedníček, J. Bek, J. Molavcová, P. Filipovská, E. Jegorov a další. Kamera J. Lebeda. Režie I. Paukert. Populární herec a moderátor Viktor Preiss vás v hudebně zábavném pořadu provede historií humoru a pražské lidové zábavy. Jak se říká, v Praze bývávalo blaze, ale také draze. Dnes totiž zavítáme na slavné poutě, sváteční zábavy, na kterých nechybí dobré jídlo, pivo a hudba, a uvidíme i vystoupení artistů nebo fakírů. Těšit se můžete ale především na celou řadu lidových šlágrů v podání slavných zpěváků a herců. Za některé můžeme zmínit Jitku Molavcovou, Pavlínu Filipovskou, Pavla Zedníčka nebo Josefa Beka. Uslyšíte mj. staropražské písničky Čupr Lojzíček, Panna Kačka, Srostlé sestry a U svatého Matěje. Jistě si tento zábavný výlet do dějin stověžaté matičky užijete.
Vysílání: 12.3., 09.45 hod., ČT1

Úsměvy Vladimíra Ráže
Jaromír Hanzlík představuje hereckou dráhu významného divadelního a filmového herce (2000). Režie P. Vantuch. Dnešní epizoda oblíbeného pořadu bude věnována významné osobnosti českého divadelního a filmového herectví, Vladimíru Rážovi (*1. 7. 1923 – †4. 7. 2000). Při přípravě scénáře k pořadu měl Ráž obavy, aby ukázky z jeho filmů a inscenací nebyly vysloveně komediální. A tak sám navrhl, aby se pořad nesl v duchu nerudovského „Vším jsem byl rád“, neboli co všechno se musí herec naučit, aby splnil, co si role a pan režisér žádají. Jaromír Hanzlík proto představí jeho slavné i méně slavné filmové role, nebudou chybět televizní pohádky nebo divadelní představení. Rážovo herectví můžete momentálně obdivovat v seriálu Zlá krev, který vysílá Česká televize.
Vysílání: 14.3., 08.15 hod., ČT1

1.3.2021 15:02:41 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

NdB

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 16. týden

Jiří Císler

Úsměvy Jana Faltýnka
Společně s Jaromírem Hanzlíkem zavzpomínáme na herce, který se narodil před 85 lety (2 ...celý článek


Jiřina Bohdalová výročí

Jiřina Bohdalová (Návštěva staré dámy)

Návštěva staré dámy
Jiřina Bohdalová, která brzy oslaví významné životní jubileum, jako jedna z nejbohatšíc ...celý článek


Neobyčejné životy - Ladislav Lakomý

Ladislav Lakomý

Ladislav Lakomý
Vzpomínka na vynikajícího brněnského herce, dabéra, recitátora a divadelního pedagoga, kter ...celý článek


Divadelní tipy 17. týden

František Filipovský

Komici na jedničku - František Filipovský
Petr Nárožný a jeho hosté vzpomínají na velkého divadelního a fil ...celý článekČasopis 16 - sekce

OPERA/ TANEC

SOČR v Rudolfinu - s fenomenálním Queyrasem

Jean-Guihen Queyrasb

Rezidenční umělec rozhlasových symfoniků, umělec kanadsko-francouzského původu Jean-Guihen Queyras, přijede na celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Happy End nemilosrdné reflexe společnosti

Happy End

Happy End
Isabelle Huppertová a Jean-Louis Trintignant v hlavních rolích nemilosrdné reflexe současné spole celý článek

další články...