zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Divadelní tipy 22. týden

Petr Kostka

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Zajíc v pytli 11
Setkání Miloslava Šimka a Jiřího Krampola s přáteli a hosty (1990). Dále účinkují: J. Fousek, U. Kluková, J. Kupšovský, V. Čižmárová, P. Spálený, M. Voborníková, M. Kvasničková, orchestr Groš řídí M. Růžek. Režie E. Sedlář. Úsměv a pohoda v hudebně zábavném pořadu z divadla Semafor. Koncem osmdesátých let navázal Miloslav Šimek na slavnou éru semaforské dvojice s Jiřím Grossmannem a přizval ke spolupráci Jiřího Krampola. Vznikl tak cyklus představení Zajíc v pytli. V dnešním dílu se můžete těšit na humorné scénky, hudební i pěvecká vystoupení a nebudou chybět ani vtipné povídky.
Vysílání: 01.6., 14.30 hod., ČT1

Úsměvy Libuše Šafránkové
Hostem J. Hanzlíka byla přední česká herečka, která by v těchto dnech oslavila 70. narozeniny (1997). Režie P. Vantuch. Libuše Šafránková (*7. 6. 1953 – †9. 6. 2021) začínala jako Barunka v Moskalykově adaptaci Babičky Boženy Němcové a zahrála několik princezen. První velkou komediální roli dostala ve filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Slavné jsou i filmy Vesničko má, středisková a Kolja. Jejím častým partnerem před kamerou v roli manžela byl její skutečný manžel Josef Abrhám, např. ve filmech a televizních inscenacích Svatební cesta do Jiljí, Jak je důležité míti Filipa, Žebrácká opera, Vrchní, prchni nebo Dokonalý muž, dokonalá žena. Velkou přízeň diváků a přímo masovou popularitu Šafránkové přineslo i účinkování v seriálech, do kterých byla často obsazována (Cirkus Humberto, Četnické humoresky).
Vysílání: 03.6., 09.30 hod., ČT1
Opakování: 08.6., ČT1

Petr Kostka – Štace mého života
Charismatický český herec na cestě za významnými místy své životní i divadelní pouti. Nový dokumentární portrét uvádíme k hercovým 85. narozeninám, které oslaví příští týden. Účinkují: P. Kostka, F. Němec, C. Mayerová a další. Scénář a režie P. Slavík (Premiéra). V kondici, jakou by mu mohli závidět i o čtvrtstoletí mladší kolegové, slaví herec Petr Kostka půlkulaté životní jubileum. K dokumentárnímu filmu České televize natočenému při této příležitosti přistoupil s inteligentním humorem, upřímností a elegancí, které jsou pro něj typické. S režisérem Petrem Slavíkem se vydali na road movie po důležitých místech jeho pracovního i osobního života. Kromě českých divadel a štací, po kterých putovali už jeho pradědeček a prababička, kteří založili slavný divadelní rod, zavítáme i do Ugandy, kde žije „pátá dcera“ Petra Kostky a jeho manželky Carmen Mayerové. Kromě jeho vynikajících výkonů na jevištích Národního a Vinohradského divadla a komorních scénách Divadla Ungelt či divadla Studio Dva, dokument připomíná také jeho slavné filmové a televizní role. Ač je Petr Kostka všeobecně známou osobností, dokument ho představuje i v nečekaných rolích, jakou je třeba role obětavého dědečka jeho vnuka Antonína, syna pokračovatelky „divadelního rodu“ Terezy Kostkové.
Vysílání: 03.6., 21.20 hod., ČT1

22.5.2023 11:05:26 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noční krajina (NdB)

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 40. týden

ND - Na ostrově jménem Československo

Úsměvy Františka Řeháka
Hostem Jaromíra Hanzlíka je výrazný český herec, který by v uplynulých dnech oslavi ...celý článek


Divadelní tipy 41. týden

Národní divadlo: Mýtus a realita (4/10) - Hrát, či nehrát?

Lásky Petra Štěpánka
Dokumentární film o důležitých lidech a místech oblíbeného českého herce, který v těch ...celý článekČasopis 40 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Noc literatury 2023 v Mladé Boleslavi

Ivana Chýlková na happeningu Noc literatury

Ve středu 20. září se v Mladé Boleslavi uskutečnil šestý ročník literárního happeningu Noc literatury. Akci, p celý článek

další články...