zvláštní poděkování
Volný.cz

Josef Laufer slaví významné životní jubileum

Josef Laufer

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Zpěvák Josef Laufer oslavil 11. srpna 2019 své 80. narozeniny a Supraphon vydává nyní v digitální podobě dvě singlové kolekce mapující jeho nahrávky z let 1966 až 1988. Alba jsou dostupná na streamingových nebo downloadingových servisech. Svůj narozeninový koncert však chystá Josef Laufer až na 10. listopadu 2019 do Divadla Hybernia, kde vystoupí s velkým orchestrem Pavla Větrovce. Program koncertu bude mapovat celou jeho kariéru a chybět nebudou tituly jako Malé šípy, New York, Sex Bomb, La Bamba, Green Green Grass Of Home, Lola a samozřejmě Sbohem lásko, já jedu dál. Gratulovat přijde několik zajímavých hostů a večerem provede
Petr Salava.

Josef Laufer se prosadil v šedesátých letech především jako zpěvák populární hudby, na začátku jeho umělecké dráhy však stojí Divadelní akademie múzických umění (DAMU) – obor činoherní herectví, které výtečně uplatnil v průběhu své kariéry, kdy dostával nabídky nejen z divadel, ale i filmové. Z úspěchu se těšil i v zahraniční. Hostoval v činohře Národního divadla, v Hudebním divadle Karlín, v divadle Semafor, Rokoko a mnoha dalších. Řadu rolí odehrál také v muzikálech, např. 451st. Fahrenheita, E55, Cabaret-cabaret, Hamlet, Galileo, Gentlemani, Pokrevní bratři, Jekyll a Hyde. V současné době Josef Laufer účinkuje v muzikálu s písní Heleny Vondráčkové Kvítek mandragory v divadle Broadway.
Josef Laufer vždy okouzloval publikum svým španělským šarmem a energií, které čerpá ze svých rodinných kořenů. U Supraphonu a Pantonu natočil v průběhu let desítky písní, některé opatřil i vlastním textem. Za úspěšnou lze označit také jeho beatovou kariéru ve druhé půli 60. let, kdy převážně vystupoval se skupinou Their Majesties. Jeho první nahrávky byly písně Fever a Michelle – obě nazpívané v angličtině, které vyšly na vinylovém singlu v roce 1966. Průřez největšími hity Josefa Laufera vydal Supraphon na 2CD příznačně pojmenovaném Maraton.

12.8.2019 14:08:13 Redakce | rubrika - CD boxy