zvláštní poděkování
Volný.cz

O. G. Brzobohatý chce písní podpořit zdravotníky v první linii

Ondřej G. Brzobohatý

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Muzikant Ondřej G. Brzobohatý přizval k nazpívání své nové autorské písně Život Martu Jandovou a Vojtu Dyka, aby jejím prostřednictvím všichni tři společně poděkovali sestrám a ostatnímu zdravotnickému personálu za jejich současnou obětavou, ve všech ohledech nelehkou práci v první linii. Zároveň písničkou oslovuje širokou veřejnost s žádostí o finanční příspěvek České asociaci sester na transparentní účet, z něhož se pro sestry a další zdravotníky uhradí životní benefity, které jim budou alespoň částečnou odměnou za týdny náročného pracovního nasazení.

„Přál jsem si, aby sestry věděly, že mají podporu široké veřejnosti, a aby ta podpora byla nejlépe materiální. Proto jsem oslovil prezidentku České asociace sester Martinu Šochmanovou s nápadem, zda by asociace vytvořila transparentní účet, a rozhodl jsem se, že se pokusím písničkou Život přimět další lidi, možná i firmy, aby sestrám, ale nejen jim, poslali peníze, z nichž by mohly být následně hrazeny poukázky na služby, které jim pomůžou k zaslouženému relaxu. Zkrátka byly by použity na cokoliv, co sestry potěší a co by jim alespoň částečně vrátilo péči, kterou ony věnují teď nám všem, ať už to budou poukazy do kadeřnických, kosmetických salónů, na fitness a tak podobně. Zaslouží si, až bude po všem, aby se i ony cítily opečovávané a jedinečné,“ vysvětluje Ondřej G. Brzobohatý.

„Život zdravotníků je nepřetržitý. To ukazují hodiny, dny, týdny, které odměřují čas, jejž nám denně věnují. Až pandemie ustane a do našich životů se vrátí běžný rytmus, zdravotníci pojedou dál, stejně jako dnes, jen ve volnějším režimu. Pojďme jim poděkovat za statečnost a nezměrné úsilí, které nám věnovali v době nejhorších dnů. V době, kdy se věnovali nemocným více než vlastní rodině nebo sobě samým, kdy nebyl čas ani na chvilku odpočinku. Přispějme jim na dárek, permanentku na sport nebo poukaz do lázní či pěknou knihu. Zkrátka na něco, co jim udělá radost,“ říká prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA, která následně osloví nemocnice, zdravotnická zařízení a další zdravotníky z prvních linií, aby vyslovili svá přání.
Na celorepublikové kampani, kterou odstartovala premiéra klipu k písni Život, se vedle zúčastněných hudebníků a České asociace sester podílejí Generali Česká pojišťovna s jejím projektem #POMAHAMESESTRIC­KAM, Česká televize a síť Hitrádií.

#POMAHAMESESTRIC­KAM

České asociaci sester lze přispět na popsané účely prostřednictvím transparentního účtu u KB: 191900/0100 nebo odesláním jednorázové DMS: DMS SESTRA 30, DMS SESTRA 60, DMS SESTRA 90 (tj. DMS mezera SESTRA mezera VÝŠEPODPORY) na telefonní číslo 87 777 nebo odesláním trvalé DMS: DMS TRV SESTRA 30, DMS TRV SESTRA 60, DMS TRV SESTRA 90 (tj. DMS mezera TRV mezera SESTRA mezera VÝŠEPODPORY) na telefonní číslo 87 777. Dárcovskou DMS zajišťuje Fórum dárců.

Veškeré informace o kampani a náhled na transparentní účet veřejnost najde na webových stránkách www.pomahamesestrickam.cz, na němž se také scházejí vzkazy pro zdravotnický personál, které lidé ze všech koutů republiky posílají přes Facebook nebo přes Instagram. Vzkazy z obou sociálních sítí se scházejí na jmenovaném webu, kde si je mohou sestřičky přečíst. Současně se vzkazy budou promítat na obrazovkách vybraných nemocnic v České republice. Možnost zanechat svůj vzkaz už využila i celá řada veřejně známých osobností. Zaslání vzkazu je jednoduché. Stačí napsat veřejný příspěvek na Facebook a přidat k němu označení stránky @Pomáháme sestřičkám. Na Instagramu stačí k fotce přidat hashtag #pomáhámesestřič­kám. Zřizovatel webu www.pomahamesestrickam.cz Generali Česká pojišťovna zároveň na transparentní účet zasílá 500 000 korun. „Rád bych ale zdůraznil, že každé pozitivní gesto se počítá – aťuž je to milé slovo, úsměv, pochvala nebo třeba pomoc s hlídáním dětí. Například náš tým ve vybraných regionálních nemocnicích sestřičkám zajišťuje zdarma kvalitní občerstvení,“ říká Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny.

Autor hudby i textu písně Život Ondřej G. Brzobohatý začal souběžně se skladbou samotnou pracovat i na klipu, který bude celou kampaň #POMAHAMESESTRICKAM provázet. Oslovil do něj jak kolegy z branže, tak i fanoušky skrze své sociální sítě. Zároveň se v klipu objevují záběry z oblíbeného dokumentárního seriálu České televize Sestřičky.
Marta Jandová kývla na nabídku být jednou z interpretů písně okamžitě: „Když mi Ondra zavolal a vysvětlil, o co jde, ráda jsem přikývla. Sestřičky to nemají lehké ani v normálních dobách. V době, jaká je teď, to mají ještě těžší. A proto je jistě potěší, že jim děkujeme. Poděkování není nikdy dost.“

Vojta Dyk se rovněž nerozmýšlel a přidává poděkování i pozdrav: „Bratři a sestry, děkujeme vám třeba i touhle písní. Momentálně můžeme udělat ´jenom´to, ale víme, že vy teď děláte mnohem víc… a za to vám dík. Držte se.“

Hudebním producentem skladby se stal uznávaný muzikant a úspěšný producent Dalibor Cidlinský. Vzhledem k současné celospolečenské situaci a vyhlášenému nouzovému stavu nahrávka vznikala velmi netradičně v různých koutech republiky.
„Celá akce okolo písničky Život probíhala velice rychle a v bojových podmínkách. Oslovil jsem Dalibora, zda by měl čas se jí věnovat. Ačkoliv byl těsně po propuštění z nemocnice kvůli mírné zdravotní komplikaci, pustil se do práce s vervou a nadšením, protože ho smysl a poslání písně oslovilo. Vojta i Marta se museli nahrávání svých partů věnovat ve svých domovech v improvizovaných domácích studiích. Vlastně je to úplně poprvé, co jsme se při natáčení k sobě fyzicky nedostali a data jsme si jen posílali virtuálně. Podobně vznikal i videoklip, o jehož sestříhání jsem poprosil Štěpána Kučeru ze studia TDT. Je krásné sledovat, jak se lidi dokážou semknout pro dobrou věc a pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují,“ uzavírá Ondřej G. Brzobohatý.

Videoklip: Ondřej G. Brzobohatý, Vojtěch Dyk, Marta Jandová - Život #POMAHAMESESTRICKAM

6.4.2020 15:04:22 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hudební rozhledy

Články v rubrice - Novinky...

Marián Čekovský představuje nový videoklip

Marián Čekovský

Slovenský muzikant, zpěvák Marián Čekovský představuje nový videoklip. Ten je k singlu Po polnoci, který vyšel ...celý článek


Nová vlna energie pro kapelu Sinplus

Sinplus (Foto: Johnny Ferrari)

Švýcarské bratrské duo Sinplus se vrací s novou nahrávkou, která je pro ně znamením nového začátku. „Sin ...celý článek


Petr Bende - Je čas jít dál

Petr Bende (Zdroj: Supraphon)

Do pošmourné nálady v době pandemie přichází Petr Bende s pozitivně laděným singlem s trefným názvem Je čas jí ...celý článek


Tolstoys nový singl Tempo

Tolstoys

Než udeřila koronakrize, měli před sebou Tolstoys hektické období. Připravovali české turné s kapelou Viah a v ...celý článekČasopis 23 - sekce

DIVADLO

Vstupenky na červen v Jihočeském divadle v prodeji

Helena Dvořáková a Pavel Oubram (Dobrý proti severáku)

Jihočeské divadlo brzy znovu ožije. I když po několik desetiletí patřil červen Jihočeského divadla Otáčivému h celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

CNSO Studio Live – Chick Corea

Chick Corea

CNSO Studio Live – Chick Corea
Setkání se světoznámým americkým jazzovým pianistou a skladatelem při celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Jeremy Irons

Jeremy Irons (Francouzova milenka)

Den před krizí
Buď první. Buď chytřejší. Nebo podváděj. Americký film o tom, jak se dopracovat úspěchu (201 celý článek

další články...