zvláštní poděkování
Volný.cz

Blitz Union klip TV

Blitz Union

autor: archiv   

zvětšit obrázek

EDM-Rocková kapela Blitz Union se po roce od vydání jejich debutového EP Revolution hlásí s novým klipem k singlu TV, který vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management.
,,Song TV ironicky pojednává o tom, jaký mají média vliv na lidi, zejména televize, v době kdy se vždy na veřejnosti řeší nějaká situace – určitá sorta lidí se tak cítí být experty na vše. Jinými slovy, s příchodem dalšího fenoménu se daná osoba pouze překvalifikuje skrz televizi a pokračuje si ve svém rozhazování mouder a bití se za svoji pravdu“ popisuje význam skladby Mark Blitz, frontman kapely.

BLITZ UNION tentokrát vsadili pouze na vlastní songwriting včetně produkce a spojili se s výjimečně talentovaným švédským producentem Dinem Medanhodzicem (Smash Into Pieces, The Unguided, Hardcore Superstar), který se postaral o post-produkci.
Jan Šorm, jenž stojí za novou produkcí kapely, dodává: ,,Naši prvotinu jsme dělali se sedminásobným držitelem prestižních cen Grammy - Stevem Thompsonem, který nás pozval i do USA, kde se EP Revolution finišovalo. Když dostanete takovou příležitost dělat s někým, kdo točil s Metallicou nebo produkoval KoRn – jen stěží to lze odmítnout. Nicméně, je všem asi jasné, že to představuje obrovskou finanční zátěž, kterou nelze opakovat často. Avšak z USA jsme si odnesli mnoho zkušeností právě i po technické stránce, že jsme si mohli troufnout si to zprodukovat ve vlastní režii a udržet již vysoko nastavenou laťku. Oproti původnímu EP jsme měli na produkci více času, nikdo nám do toho tolik nemluvil a mohli jsme opět všichni svobodně a společně tvořit ve vlastním malém studiu. Co se týká post-produkce jako je mix, master – dali jsme se dohromady s Dinem se kterým jsme si neskutečně sedli a když poslal první mix, byli jsme nadšený jako nikdy předtím a bylo nám hned jasné, že máme stejnou představu o našem směru - zvuku“.

25.10.2020 13:10:03 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 24 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2021 - Bouře

Články v rubrice - Novinky...

Dirty Old Dogs album i retro laděný videoklip

Dirty Old Dogs (Foto: Létoslav Chromek)

Dirty Old Dogs vydávají album Let’s Burn Heaven Again, které je dostupné na všech streamovacích platform ...celý článek


Pražští WYFE představují nový song ’95

WYFE

Po třech vydaných singlech přichází pražská kytarovka WYFE se zatím nejpřímočařejším singlem '95 ...celý článek


Arleta představuje nový singl Sen

Arleta

Rapperka Arleta pokračuje ve vydávání silných singlů. Nově představuje Sen a také zve na živé koncerty. Arleta ...celý článekČasopis 24 - sekce

DIVADLO

Mistrovství Wericha a Horníčka

Miroslav Horníček

Příběh vyhozeného filmu
Jak byl zachráněn záznam představení Balady z hadrů a Těžké Barbory z roku 1960 a s celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Na hrad Lipý se vrací prohlídky

Hrad Lipý

Na hrad Lipý s průvodcem? Dříve samozřejmé, v poslední době vzhledem k vládním nařízením nemožné. Návštěvníci celý článek

další články...