zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Muzikál Slunce, seno, jahody v příštím roce v HDK

Tisková konference k muzikálu Slunce, seno, jahody

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Podle legendárního filmu Slunce, seno, jahody Zdeňka Trošky a Petra Markova uvede jeho muzikálovou podobu v červnu Hudební divadlo Karlín. Hudbu, text a libreto pro nový muzikál obstaral Ondřej Greogor Brzobohatý. Režie představení, které dostalo označení „první český muzikál ze vsi“, se ujal Antonín Procházka.

„Lámali jsme si hlavu s tím, kdo by měl nahradit Helenu Růžičkovou v roli Škopkové. Zjistili jsme, že Helena Růžičková se nedá nahradit nikým. I proto, abychom nebyli srovnáváni s filmem, museli jsme hledat způsob, jak to udělat jinak. Nejschůdnější bylo, zvolit jiný typ herečky. Proto jsme se rozhodli pro Ivu Pazderkovou a Adélu Gondíkovou, které si to udělají podle svého gusta a naturelu,“ uvedl autor muzikálu Ondřej G. Brzobohatý.

V muzikálu si zahrají Martin Písařík (Šimon), Jan Kopečný / Filip Hořejš (Venca), Kateřina Pechová (Miluna), Ivana Korolová / Nikola Ďuricová (Blažena), Kristýna Daňhelová (Evika), Jaroslava Kretschmerová / Kateřina Macháčková (Kelišová), Pavla Břínková / Světlana Nálepková (Hubičková), Václav Vydra (Předseda), Adéla Gondíková / Iva Pazderková (Škopková), Pavel Kikinčuk (Škopek) a další.

Dramaturgem představení je Adam Novák, který byl zpočátku proti muzikálu Slunce, seno, jahody. „Měl jsem pocit, že jsme divadlo, které by mělo dělat špičkové broadwayské muzikály nebo původní české věci. Slunce, seno, jahody není úplně můj šálek čaje, když jsem ho viděl, vydržel jsem asi čtyřicet minut. Ale Ondřejovi melodie a texty jsem vydržel do konce," podotkl.

Děj muzikálu, stejně jako filmu, se odehrává v jihočeské vsi Hoštice, do jejíhož JZD přichází na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten chce vyzkoušet v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“, jinými slovy, chce nechat krávy poslouchat při dojení hudbu. Vedení JZD však nechce o žádném prapodivném pokusu ani slyšet. Šimon tedy zkusí štěstí u faráře Otíka, experiment vyjde a farářova kráva podojí až zázračné množství mléka. Blažena, dcera paní Škopkové, u níž je Šimon ubytován, má za úkol zjistit, jak se věci mají. Všechno zamotá žárlivost Blaženina kluka Vency, který si myslí, že Blažena čeká dítě se Šimonem a ne s ním. A k tomu se ještě po vesnici roznese, že Šimon je synem předsedy krajské zemědělské správy. O zápletky, které přinášejí spoustu komických a zábavných situací tedy není nouze.

Vstupenky na muzikálovou bláznivou letní komedii z jihočeských Hoštic Slunce, seno, jahody jsou již v prodeji na www.hdk.cz nebo v pokladně Hudebního divadla Karlín.

6.12.2021 17:12:17 Redakce | rubrika - Muzikály