zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 50. týden

Jan Smigmator

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

13. komnata Nadi Urbánkové
Známá zpěvačka snila o lásce a rodinném štěstí. Místo toho čelila samotě, strachu a dluhům svého bývalého manžela (2007). Režie D. Smržová. Naďa Urbánková vždy chtěla být zpěvačkou. Rodiče ji ale poslali na zdravotní školu, a tak se z ní stala diplomovaná zdravotní sestra. Stejně dál zpívala a hrála v ochotnickém divadle, poté získala angažmá v divadle v Pardubicích. Později zvítězila v konkursu do Semaforu a odešla do Prahy. Naďa Urbánková je bezesporu jedna z našich nejvýraznějších zpěvaček 60. a 70. let. Získala pět zlatých slavíků, za sebou má i několik slavných rolí ve filmech a na divadle. Po slávě ale sama nikdy netoužila, přišla za ní jaksi mimochodem. To, co vždy chtěla, byla láska a rodinné štěstí. Namísto toho žila v době natáčení tohoto pořadu sama, měla strach o sebe i svou dceru. Kvůli svému poslednímu muži, lékaři ze Švýcarska, splácí dluhy a neví, kdy a jak soudní tahanice skončí. Zůstalo jí jen pár nejvěrnějších přátel a ti o ní tvrdí, že v životě doplatila na svou důvěřivost, dobrotivost a oddanost. Podnikání a dramatický konec vztahu s téměř kriminální zápletkou, který se propíral v médiích, byl ale jen vyvrcholením série Nadiných bolavých rozchodů, o kterých s námi otevřeně hovoří. Průvodkyní její 13. komnatou bude redaktorka Markéta Dobiášová.
Vysílání: 14.12., 10.00 hod., ČT1

Adventní koncerty České televize 2021
Přímý přenos z Baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově je věnován Mezinárodnímu vězeňskému společenství. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, B. Černošková, L. Kerndl, I. Ženatý, Ensemble 18, Good Work, V. Bláha, T. Drobysh, Klarinetový kvartet Vojenské hudby Olomouc, K. Burešová, L. Dlouhý, Collegium Strahoviense, Prague Cello Trio, Czech Ensemble Baroque a R. Válek. Režie A. Rezek. Čtvrtý a poslední Adventní koncert České televize, vysílaný přímým přenosem z Baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, je věnován Mezinárodnímu vězeňskému společenství. Tato organizace vznikla v roce 2010 a pomáhá všem, kterých se jakkoliv dotkl zločin – zvláště pak dětem odsouzených rodičů. V České republice je více než 40 000 dětí, které mají někoho z rodičů ve vězení a mnohé z nich zažívají stigmatizaci a šikanu. Přitom samy žádný zločin nespáchaly. Projekt Zapomenuté děti pomáhá právě těmto dětem, podporuje rodinné vazby, řeší potřeby dětí, snaží se bořit předsudky. Každoročně pořádají Andělský kemp, což je letní pobyt pro děti vězněných rodičů. Je zcela zdarma a dětem pomáhají odborníci – lékař, psycholog, speciální pedagog i sociální pracovník. Dále pořádají volnočasové kluby, doučování, připravují větší děti na budoucí povolání a v projektu Den s dítětem posilují vztah rodič – dítě formou asistovaných návštěv přímo ve vězení. Díky darům našich diváků budou moci podpořit více dětí v jejich opravdu nelehké situaci.
Vysílání: 19.12., 17.30 hod., ČT1

Jan Smigmator v Jablonci nad Nisou
Exkluzivní koncert swingujícího zpěváka a jeho big bandu. Režie M. Čech (Premiéra). Ještě když Jan Smigmator dokončoval své poslední album, netušil, jak příznačný bude jeho název vzhledem k období, ve kterém na začátku roku 2020 vyšlo. Přestože následující měsíce koncertům zrovna nepřály, rozhodl se neúnavný propagátor swingu uvést své nové album Murphyho zákon s plnou parádou. Ve speciálním jazz klubu pro zvané, na jevišti Městského divadla v Jablonci nad Nisou, uspořádal exkluzivní koncert s celým svým big bandem. Celé album tak za doprovodu vynikajících instrumentalistů zaznělo v živém provedení.
Vysílání: 15.12., 21.10 hod., ČT art

6.12.2021 09:12:31 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 02 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Články v rubrice - Z éteru

Slavná alba - Rush

Rush na přebale alba Moving Pictures

Slavná alba: Rush – 2112 / Moving Pictures
Cesta za slávou legendární kanadské kapely orámovaná jejím ...celý článek


Hudební tipy 3. týden

5P Luboše Pospíšila

Stodola Michala Tučného
Hudebně zábavný pořad s populárním zpěvákem, od jehož narození nedávno uplynulo 75 ...celý článek


Dokument Karel + Karel Gott 70

Karel a Ivana v dokumentu Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče ...celý článek


Hudební tipy 2. týden

Houpací koně: Soulkostel 8 11 2019

Brian Johnson: Rock na cestě II (1/6)
Známý zpěvák kapely AC/DC osobitým způsobem zpovídá své kolegy z hude ...celý článek


Koncertní show Mirai

Mirai

Mirai – Turné 2021
Kapela Mirai v jedinečné koncertní show nabité nejen známými hity, ale i skvělou e ...celý článek


Pop-rockové pódium – INXS

Michael Hutchence  (INXS – Live Baby Live)

INXS – Live Baby Live
Londýnský koncert australské rockové kapely s charizmatickým zpěvákem Michaelem ...celý článek


13. komnata Milana Peroutky

Milan Peroutka

13. komnata Milana Peroutky
Herec, zpěvák a moderátor překonával trému z vystupování a musel se vyrovnávat ...celý článek


Portrét Jan Sahara Hedl

Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl

Jan Sahara Hedl
Portrét výrazné osobnosti populární hudby, která předevčírem oslavila 65. narozeniny (1995) ...celý článekČasopis 02 - sekce

DIVADLO

Pravda versus lež: drama Mléčné sklo

Máša Málková a Martin Dejdar

Světové premiéry napínavé hry Mléčné sklo v novém obsazení se konečně dočkají diváci v Divadle MANA v Praze-Vr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Cesty víry: Obec pro všechny

Cesty víry: Obec pro všechny

Cesty víry: Obec pro všechny
Milan M. Horák spojil svůj život s hnutím za náboženskou obnovu Obec křesťanů celý článek

další články...