zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Pop-rockové pódium – INXS

Michael Hutchence  (INXS – Live Baby Live)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

INXS – Live Baby Live
Londýnský koncert australské rockové kapely s charizmatickým zpěvákem Michaelem Hutchencem z roku 1991. Strhující atmosféra koncertu z 13. července 1991 v londýnském Wembley připomene skvělou hudbu legendární australské kapely INXS. Přes 70 tisíc fanoušků si do posledního tónu užilo elektrizující atmosféru, kterou kapela vytvořila od počátku celého vystoupení. Kapela naservírovala návštěvníkům své prověřené hity jako New Sensation, Mystify či Need You Tonight, ale také hity z tehdy aktuálního alba X. Skladbami jako Suicide Blonde nebo Bitter Tears skupina jen potvrdila svůj status celosvětových rockových hvězd.
Vysílání: 21.1., 20.40 hod., ČT art

Skupina INXS vznikla 16. srpna 1977 v australském Perthu pod názvem Farriss Brothers. Založili ji tři bratři Farrissové - Andrew (klávesy, kytara), Tim (kytara), a Jon (bicí). Později sestavu doplnili Garry Gary Beers (baskytarista), Michael Hutchence (zpěv) a Kirk Pengilly (kytara, saxofon). V roce 1979 změnila skupina jméno na INXS a začala koncertovat.
Na jaře 1980 vydávají první singl Simple Simon, debutové album INXS se dostává na trh koncem téhož roku. Poprvé skupina úspěšně prorazila s písní Shabooh Shabooh (1982). V březnu 1983 vyjeli na americké turné, koncerty INXS se brzy staly pověstnými a Michael Hutchence byl zbožňován nejen pro zpěv, ale i pro velice spontánní vystupování. Roku 1985 se INXS podařilo ve Spojených státech uspět s albem Listen Like Thieves. Celosvětový úspěch se dostavil až v roce 1987, po vydání veleúspěšného alba Kick. K němu INXS natočili pod vedením režiséra Richarda Lowensteina na přelomu listopadu a prosince 1987 v totalitní Praze tři videoklipy. Dalším zásadním albem v kariéře souboru se stalo album X (1990) s hity Suicide Blonde a Dissapear. Své koncertní úspěchy zaznamenali na živém albu Live Baby Live (1991). Další alba Welcome to Wherever You, Full Moon, Dirty Hearts už měli mnohem menší úspěch než předešlá. Desátým posledním studiovým CD se stalo Elegantly Wasted (1997).
Následovala velká tragédie pro INXS, zpěvák Michael Hutchence spáchal 21. 11.1997 sebevraždu. Tím nejslavnější éra INXS se završila.

10.1.2022 10:01:37 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Rádio Kašpar

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 20. týden

Oskar Petr 60

Oskar Petr 60
Narozeninový koncert skladatele, kytaristy a zpěváka Oskara Petra, který tentokrát uvádíme k ...celý článek


2 x Black Sabbath

Ozzy Osbourne (Black Sabbath: The End)

Slavná alba: Black Sabbath – Paranoid
Příběh alba, které pomohlo k nástupu heavy metalu na hudební sc ...celý článek


Hudební tipy 21. týden

Věra Martinová (Stodola Michala Tučného)

S láskou... královny popu
Pocta legendárním hitmakerům, kteří obohatili českou populární hudbu o nesmrtelné ...celý článekČasopis 20 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Pražské inspirace Jaroslava Foglara

Přebal knihy

Muzeum města Prahy vydalo k výstavě MĚSTO JAKO PŘÍZRAK / Pražské inspirace Jaroslava Foglara stejnojmennou pub celý článek

další články...