zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jeff Beck koncert s Johnnym Deppem v O2 universum

Jeff Beck

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede 11. července 2022 do O2 universa se speciálním hostem - hercem a muzikantem Johnnym Deppem. Společně v roce 2020 nahráli skladbu Isolation, v červenci vydávají společné album, nedávno odehráli za ovací fanoušků a hudebních kritiků několik koncertů v Anglii včetně londýnské Royal Albert Hall. Po tomto úspěchu se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour!

Jeff Beck naposledy koncertoval v České republice před dlouhými 8 lety v roce 2014. Kapacita Fóra Karlín bude pro ještě lepší zážitek a divácký komfort snížena, pro diváky bude připraveno několik exkluzivních míst k sezení přímo před pódiem, zbytek koncertu je na stání. Tento koncert bude stejně tak unikátní, jako je spojení Beck & Depp!
Turné doprovází Rhonda Smith na baskytaru, Anika Nilles na bicí a Robert Stevenson na klávesy.
Johnny Depp, který dříve spolupracoval s Beckem na skladbě Isolation vydané v roce 2020, nedávno vystoupil s Beckem na jeho několika koncertech ve Spojeném království, včetně dvou vystoupeních v londýnské Royal Albert Hall, které bylo fanoušky a kritiky velmi pozitivně hodnoceno.
Beck o Deppovi poznamenal: "Před pěti lety mi Johnny zaklepal na dveře šatny v Japonsku a od té doby jsme se spolu nepřestali skvěle bavit!"
Depp dodal: "Je mi mimořádnou ctí hrát a psát hudbu s Jeffem, jedním ze skutečných velikánů a někým, koho mám teď tu čest nazývat svým bratrem."

Jeff Beck, který si vybudoval jednu z nejvlivnějších kariér v rockové historii, je všeobecně uznáván jako jeden z nejtalentovanějších a nejvýznamnějších kytaristů na světě a hrál po boku těch největších velikánů rocku, bluesu a jazzu.
Během své více než padesátileté hudební kariéry získal Beck neuvěřitelných osm cen Grammy, časopis Rolling Stone ho zařadil mezi „100 nejlepších kytaristů všech dob“ a dvakrát byl uveden do Rock&Rollové síně slávy. Jednou jako člen Yardbirds a poté znovu jako sólový umělec.
V létě 2016 oslavil kytarový virtuos svých 5 hudebních desetiletí mimořádným koncertem na slavném Hollywood Bowl.
Beck v roce 1965 skvěle nahradil Erica Claptona na postu hlavního kytaristy Yardbirds a později založil The Jeff Beck Group, ve které Rod Stewart zastal roli zpěváka a Ron Wood roli baskytaristy. Jejich fenomenální alba - Truth (1968) a Beck-Ola (1969) – se stanou klenotem pro hardrockery.
Neustávající Beckova kariéra nesla ovoce, v roce 1973 založil Beck superskupinu, power trio s baskytaristou Timem Bogertem a bubeníkem Carminem Appicem a opět rozbili předsudky lidí o tom, jak má znít rockový kytarista.
Album Flash z roku 1985 udrželo Becka v centru dění a s písní “Escape” získal cenu Grammy za nejlepší rockovou instrumentální skladbu. Druhá Grammy přišla za jeho Guitar Shop s Terrym Bozzio a Tonym Hymas. Třetí Grammy získal za Dirty Mind z alba You Had It Coming v roce 2001. V roce 2009 vyšlo platinové album Performing This Week… Live at Ronnie Scott's, a Beck získal další cenu Grammy za A Day In The Life.
Beckovo úžasné sólové album z roku 2010, Emotion & Commotion, přineslo dvě další ceny Grammy; Beck byl nominován v pěti kategoriích a domů si dovezl tři: nejlepší rockový instrumentální výkon za Hammerhead, nejlepší popový instrumentální výkon za Nessun Dorma, obě od Emotion & Commotion, a nejlepší popová spolupráce s vokály za Imagine, ve spolupráci s Herbie Hancockem.
Jeho album Rock ‘N’ Roll Party Honoring Les Paul bylo v roce 2012 nominováno na cenu Grammy za nejlepší rockové album. V roce 2016 vydal Loud Hailer a v roce 2017 vyšel Jeff Beck: Live At The Hollywood Bowl, oba s velkým ohlasem u kritiků.

28.6.2022 11:06:31 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MARTA

Články v rubrice - Koncerty

Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii

Catnapp (Foto: Juan Bermejo)

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. 2022 třináct klubů p ...celý článek


Estonští Trad.Attack! v Praze vystoupí s českými DJs

Trad.Attack!

Jedna z nejúspěšnějších estonských kapel Trad.Attack! už několik let mění vnímání folklóru a lidové hudby. Kap ...celý článek


Polaris v říjnu rozproudí MeetFactory

Polaris

Fanouškům tvrdších žánrů udělá radost dnes oznámený koncert australské skupiny Polaris. Ta vystoupí v rámci sé ...celý článekČasopis 33 - sekce

DIVADLO

Otevřeli jsme vesmír v Gdaňsku

Soubor činohry NdB v Gdaňsku (Foto: Eva Lichnovská)

Pozvání na 26. ročník Mezinárodního shakespearovského festivalu bylo pro nás velkou poctou a zároveň výzvou. 1 celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Irena Pavlásková

Ivana Chýlková (Čas sluhů)

Čas sluhů
Její vášní se stala manipulace s lidmi. Český film (1989). Hrají: I. Chýlková, K. Roden, J. Aster celý článek

další články...