zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Metro Music Bar slaví patnáctiny

Metro Music Bar (Foto: Ivan Král)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Multižánrový a všem stylům otevřený Metro Music Bar neodmyslitelně patří na brněnskou klubovou mapu. A to už patnáct let. Oslavy těchto půlkulatin proto budou patřičně velkolepé a protáhnou se na celý podzim. Narozeninový koncert je naplánovaný na 20. září a představí se na něm 7krát3 a pražská soul-funková parta Top Dream Company. Tím ale přehled hudebních chuťovek na další měsíce nekončí.

Už patnáct let se hudební klub Metro Music Bar stará o kulturní vyžití obyvatel Brna i přespolních. Jeden z nejstarších brněnských klubů – v unikátním prostoru pasáže Alfa funguje v nejrůznějších podobách už více než osmdesát let - se za tu dobu stal prestižním místem, které nabízí hudební zážitky všem generacím. Odehraje se v něm více než stovka akcí ročně.
Klíčová je pro tým Metro Music Baru multižánrovost, snaží se každému návštěvníkovi nabídnout to, co jeho srdce a ucho rádo. Není tak nijak neobvyklé zajít do Metro Music Baru na rockový koncert a o pár dnů později si jít zaskákat do hiphopového kotle nebo se odreagovat u stand-up comedy. „Na Metru se mi nejvíc líbí, že je tady všechno možné. V deset hodin skáčou zpocení fans na punkovém koncertu a za hodinu už se na stejném parketu ladně vlní tanečnice. Jsou i tací, kterým je tohle trnem v oku, ale jsem rád, že tisíce návštěvníků to kvitují stejně jako my. Metro bylo vždy tančírna. Ať se v něm tančí ještě mnoho let!“ přeje klubu k narozeninám jeden z jeho majitelů Pavel Řehoř.

Metro Music Bar měl tu čest hostit celou řada velkých jmen světové i domácí scény. Jmenujme např. afro-americkou rockovou kapelu Living Colour, baskytaristu Victora Baileyho, který hrál po boku megastar jako Sonny Rollins nebo Lady Gaga, Sting či Madonna, spolupracovníka legendárního Prince Philipa Lassitera, jazzové klasiky Spyro Gyra, amerického saxofonového mága Ernie Wattse, jednoho z nejobdivovanějších jazzových bubeníků světa Antonia Sancheze, původní sestavu kapely Franka Zappy The Grandmothers of Invention, balkánskou turbodechovku Fanfara Transilvania nebo třeba americko-mexickou hip-hopovou ikonu Delinquent Habits. Zahrála zde i kapela Tito and Tarantula, jejíž hudbu s oblibou používají do soundtracků ke svým filmům Quentin Tarantino nebo Robert Rodriguez. Z českých, respektive česko-slovenských interpretů, tu vystoupili například Blue Effect, Aneta Langerová, Dan Bárta, David Koller, Tomáš Klus, Ewa Farna, Ida Kelarová, Monkey Business, Vlasta Redl, Lenka Dusilová, Tata Bojs, Plastic People of the Universe i přední jazzmani jako Peter Lipa, Jiří Levíček, Emil Viklický, legendární Jaromír Hnilička, swingový big band Bratislava Hot Serenaders či orchestr Gustava Broma. Seznam je skutečně dlouhý a velice nabitý. Metro Music Bar je zároveň domáckou scénou pro brněnský B-Side Band bandleadera Josefa Buchty. Klub je navíc rezidenčním místem pro mezinárodní jazz/funkový festival Groove Brno, který se letos koná už po šestnácté.

„Provozovat hudební klub není jednoduchá disciplína. Zvlášť v obrovské konkurenci, která v Brně je. Velmi si cením, že jsme uspěli a vydrželi i složitá období. Děkuji všem, kteří se s námi na chodu klubu podílí, a návštěvníkům, kteří k nám chodí a mají nás rádi. Ať žije brněnské Metro,“ dodává Josef Buchta, spolumajitel Metro Music Baru.

Narozeninový dvojkoncert se uskuteční 20. září a zazáří na něm aktuální fenomén české hudby 7krát3 a rovněž Top Dream Company se svým energickým mixem funky a soulu. V rámci oslav jsou též připraveny dva hvězdné koncerty na druhou polovinu října. Už 20. října rozpohybuje prostory Metro Music Baru famózní baskytaristka a zpěvačka Nik West, jejímuž muzikantskému umění podlehl Dave Stewart z Eurythmics, Steven Tyler z Aerosmith nebo Lenny Kravitz. Může snad být větší lákadlo na její energickou show? O čtyři dny později, 24. října, bude Metro Music Bar patřit jednomu z nejlepších jazzových kytaristů své generace, Miku Sternovi. Přiveze s sebou kapelu složenou z excelentních muzikantů, kteří hráli s Paulem Simonem, Sonny Rollinsem, Tower of Power nebo Carly Simon.
Vstupenky na všechny akce už jsou k dispozici přímo na webových stránkách klubu.

13.9.2023 13:09:21 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

2 : 22 Duchařský příběh (Činoherní klub)

Články v rubrice - Koncerty

O5 a Radeček, mají novou verzi oceněné písně Hory

O5 a Radeček

Hudební skupina O5 a Radeček, která zvítězila při letošním udílení Českých slavíků v kategorii Píseň roku, při ...celý článek


Vojtěch Dyk připravuje vánoční koncerty

Vojtěch Dyk

Shon města a nevyřešené dárky? Hoďte vše za hlavu! Zpěvák Vojtěch Dyk připravuje první čistě vánoční koncerty ...celý článek


NO NAME nové album i turné

NO NAME

Oblíbená slovenská skupina NO NAME vyráží na turné společně s kapelou Nocadeň, koncertní šnůra začne 21. březn ...celý článekČasopis 49 - sekce

OPERA/ TANEC

Písně z Gurre

Písně z Gurre

Písně z Gurre
Brilantní provedení Schönbergova monumentálního díla v pražské Státní opeře. Pod taktovkou P. celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 49. týden

Maxim Velčovský

Hrady středověké Francie
Vrcholný středověk byl obdobím pozoruhodných staveb. Mnohé z nich dodnes vzbuzují celý článek

další články...