zvláštní poděkování
Quantcom.cz

HDK uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska

Zlatovláska (Hudební divadlo Karlín)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Hudební divadlo Karlín uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska režii v Filipa Renče. Na jevišti Malé scény HDK zní známé písně a melodie Angela Michajlova z televizní verze. Např. Já jenom já,Tak už to v našem zámku chodí, Já ti prstýnek dám opatřené texty Eduarda Krečmera. Inspirací pro novou inscenaci byla legendární pohádka Karla Jaromíra Erbena, kterou pro současné publikum zpracoval scenárista Jan Pixa.

Diváci budou sledovat, jak se kuchař Jiřík, kterého hrají Jan Franc v alternaci se Šimonem Obdržálkem, snaží získat Zlatovlásku (Pavlína Púpalová / Ema Šilarová), a to za pomoci věrných kamarádů mravenců, krkavců, zlaté rybky a mušky, které ztvárňují děti z Karlínského muzikálového studia Múzy. Dále hrají: Bronislav Kotiš, Dušan Kollár, Oldřich Kříž a Martin Sochor. Scénickou a kostýmní podobu představení mají na starosti Petr Hloušek a Roman Šolc se zapojením loutkového divadla.
Zlatovláska je známá především jako televizní pohádka z roku 1973. Scénář napsala a pohádku režírovala Vlasta Janečková. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová a Jiříka Petr Štěpánek. Vedle aktuální muzikálové verze si po více než padesáti letech milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh o Zlatovlásce v novém hávu. Před několika dny začalo natáčení nové verze pohádky. Herec Petr Štěpánek se tentokrát vrátí v roli krále. V jeho původní roli mladíka bojujícího o přízeň princezny se představí mladý herec Tomáš Weber. Film v režii Jana Těšitele se bude natáčet do června, v kinech by se měl objevit na začátku roku 2025.
Termíny + vstupenky na muzikál Zlatovláska na www.hdk.cz.

17.4.2024 15:04:53 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Muzikály

Slavný muzikál Vlasy

Vlasy

Vlasy
Nastává věk Vodnáře. Slavný americký muzikál z Broadwaye ve filmovém ztvárnění režiséra Miloše Forman ...celý článekČasopis 21 - sekce

DIVADLO

Boha v Las Vegas uvede Divadlo Na zábradlí

Bůh v Las Vegas (Julie Hrnčířová)

Divadlo Na zábradlí připravuje poslední premiéru sezony – v režii tandemu Petr Erbes a Boris Jedinák pop celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 21. týden

Hercule Poirot a Agatha Christie

Kafka (1/6)
Jeden z největších spisovatelů 20. století ve víru tvorby, lásky i vnitřních démonů. Premiéra s celý článek

další články...