zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Max Barskih: Nést se na jeho hudební vlně

Max Barskih

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Dnes je Max Barskih jeden z nejoblíbenějších a nejžádanějších zpěváků nejen na ukrajinské hudební scéně. Vyrůstal v Chersonu a po promoci se přestěhoval do Kyjeva. V roce 2008 vyhrál ukrajinskou obdobu American Idol. Má na svém kontě všechna možná ocenění např. se stal Nejlepším ukrajinským umělcem roku podle MTV Europe Music Awards. Novináři ho označili za jednoho z nejlepších interpretů v historii domácí hudební scény. Bohužel přišla válka. Max pomohl rodině se dostat bezpečně do zahraničí, ale sám se vrátil do Kyjeva. A vstoupil do ukrajinské armády.

V současnosti působí jako záložník a snaží se armádě co nejvíce pomáhat. Složil skladbu Don’t Fuck With Ukraine (Nehrajte si s Ukrajinou). Její výtěžek putoval ukrajinským obráncům.
Charismatický zpěvák, skladatel vydal za svoji dosavadní hudební kariéru šest studiových alb. Koncertoval v mnoha městech světa i v Praze. Poslouchat jeho hudbu znamená zapomenout na každodenní život, cítit se skvěle a nést se na jeho hudební vlně. Nedávno vystupoval ve Spojených státech a v Kanadě, vydal i tři písně v angličtině Rich, baladu Soldier (From "The Hardest Hour") a letošní rytmickou hymnu osobní svobody SLAY. Zajímavé, jsou i jeho rozmanité videoklipy. V novém klipu В твоїх очах jen tak Max leží na lehátku a jen na něj sedne motýlek. Jednoduchý klip s příjemnou hudební melodií.
V současnosti tento charismatický zpěvák je na velkém turné nazvaným podle poslední desky Зорепад. Koncerty zpěváka mají charitativní charakter. Část prostředků ze zisku je převedena na potřeby ukrajinské armády.
Jen je docela škoda, že naše hudební média tohoto skvělého interpreta, skladatele, textaře ještě bohužel neobjevila.

6.5.2024 17:05:56 DePe | rubrika - Známí?