zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Melodické skladby dua Tommy Lefroy se rozezní Futurem

Tommy Lefroy

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Dívčí indie-rockové duo Tommy Lefroy, které tvoří zpěvačky a skladatelky Tessa Mouzourakis a Wynter Bethel, vyráží na svou první headline tour a zastaví se i v Praze. 29. Září 2024 si můžete jejich první samostatný koncert užít ve smíchovském Futuru! Českým fanouškům se Tessa s Wynter představily jako support Niala Horana a jejich vystoupení bylo neuvěřitelně působivé. Vstupenky za 490 Kč v prodeji na webu Futura a GoOut.net. Vstupenky na místě za 550 Kč. Vstupenky online na www.futurum.musicbar.cz.

Tommy Lefroy momentálně tvoří a za fanoušky vyráží z Anglie, členky dua ale pochází z Kanady a USA. Obě hrají skvěle na kytaru, společně píšou hudbu i texty, na kterých si dávají extrémně záležet. Už jen název dua odkazuje ke knižnímu světu (Thomas Langlois Lefroy byl údajně předlohou pro postavu pana Darcyho v díle Jane Austenové) a literatura je přítomná v podstatě ve všech skladbách. Ty zaujmou svou lyričností, originálními slovními obraty i zvláštními jazykovými jevy.
Hra se slovy, významy i melodiemi je podstatou tvorby Tommy Lefroy. Skladby jsou indie-rockové i folkové, nabízí jinotaje i přímočaré vzkazy a reakce na dnešní fungování společnosti. Tahle muzika má všechno, co mohou mladé ženy chtít slyšet a co mohou chtít říct. A nejen ženy.

Tommy Lefroy jdou ve stopách zpěvaček Joni Mitchell a Alanis Morissette, navazují na klasický zvuk, který mají třeba Fleetwood Mac a Tom Petty nebo naopak na ten současný z dílny Big Thief a Bon Iver. Tommy Lefroy se inspirují tím nejzásadnějším od nejlepších skladatelů, navazují na to, tvoří si po svém a přitom kladou ten největší důraz na texty. Je to muzika s nadhledem a přitom důležitou rolí, která vás strhne, jakmile ji zaslechnete. Přijďte se přesvědčit!

24.6.2024 10:06:13 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Koncerty

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

Jessica Pratt (Foto: Samuel Hess)

Jessica Pratt – uznávaná folková písničkářka, která je známá hypnotickým zvukem akustické kytary a vokál ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 29. týden

Vladimír Dlouhý

Ten, který skákal přes kaluže
Jeden z největších talentů své herecké generace Vladimír Dlouhý a jeho zběsil celý článek

další články...