zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Operní konference Opera Europa

Státní opera

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Praha a Litomyšl se v polovině června stanou opravdovou operní Mekkou. Přes tři sta operních manažerů ze 43 zemí světa se sjede do srdce Evropy, aby diskutovali o budoucnosti žánru a zhlédli aktuální operní produkce.
„Opera je nejbáječnějším typem umění a my se musíme postarat, aby byla stále živoucím a inspirativním organizmem,“ říká umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Per Boye Hansen.
Místem jednání bude renovovaná budova Státní opery, Rudolfinum a Státní zámek Litomyšl. Hosté přijedou z předních evropských scén – Covent Garden, Gran Teatro Liceo Barcelona, Teatro Real Madrid, Bayerisches Staatsoper, Oper Leipzig, Deutsche Oper am Rhein, Teatr Wielki, Norská národní opera a mnohých dalších operních domů.

„Jsem hrdý a šťastný, že můžeme kolegům z celé Evropy ukázat toto úžasné město s bohatou operní historií. Účastníkům nabídneme ke zhlédnutí několik nových inscenací, jako jsou Plameny, Káťa Kabanová, Bludný Holanďan a Prodaná nevěsta. Konference je jedinečnou příležitostí k výměně zkušeností, získání inspirace a v neposlední řadě k jasnému zapsání Prahy na mapu jako významného operního města v Evropě,“ těší se Per Boye Hansen.
Vedle uvedených oper si delegáti konference poslechnou i koncert České filharmonie pod taktovkou Keithe Lockharta a Händlova Mesiáše v podání Collegia 1704 za řízení Václava Lukse.
Během jednání, která začnou ve středu 15. června v Praze a skončí v sobotu 18. června v Litomyšli, se budou probírat taková témata, jako je propagace opery a oslovení současného diváka moderními prostředky nebo oživení interpretační tradice.

„Chceme se věnovat i dramaturii a bavit se tom, jak a zda se mění priority při tvorbě programu. Vyhodnotíme také výsledky průzkumu, v němž jsme zjišťovali změny v chování diváků a posluchačů. Na jejich základě pak budeme diskutovat, jaké jsou klíčové faktory při plánování strategií, jak uměleckých, tak také marketingových a komunikačních,” vysvětluje Nicholas Payne, ředitel Opera Europe.
Opera Europe je vedoucí servisní organizací profesionálních operních společností a festivalů v Evropě. V současné době má 215 členů ze 43 zemí.

14.6.2022 19:06:28 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ti druzí (MdB)

Časopis 33 - sekce

DIVADLO

Mnoho povyku pro nic - oslava singl pro všechny

S. Rašilov, M. Řezníček, R. Mácha, F. Rajmont

Poslední režii v čele souboru Činohry Národního divadla v Praze nastudovala režisérka Daniela Špinar na scéně celý článek

další články...

HUDBA

Petr Muk: Dotyky Snů / 20th Anniversary

Přebal alba

Jeden z nejvýraznějších zpěváků, skladatelů a textařů domácí popové scény. Zakladatel a frontman skupin Oceán celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dvacet let od velké vody v knihovně

Ústřední knihovna

Povodeň, jejíž druhá vlna se Českem prohnala mezi 12. a 15. srpnem 2002, překvapila svoji intenzitou. Následky celý článek

další články...