zvláštní poděkování
Quantcom.cz

MTF Zlatá Praha 2022

Dagmar Pecková

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Janine Jansenová: Láska ke Stradivarimu
Působivý dokument o cestě švédské virtuosky za nejvzácnějšími houslemi světa. Režie G. Fox (Premiéra). Strhující film o nizozemské virtuosce Janine Jansenové a její cestě k natočení jedinečného alba, na němž bude hrát na dvanáctery nejvzácnější stradivárky světa. V doprovodu sira Antonia Pappana sledujeme Janine na cestě z jejího rodného Stockholmu do Londýna, kde se během hektických deseti dnů seznamuje s houslemi, vybírá díla, která jim nejlépe vyhovují, učí se o jejich historii, poznává i jejich slabé stránky, a nakonec onemocní covidem. S odhodláním se přesto vrací, aby toto nezapomenutelné album nahrála.
Vysílání: 19.9., 21.45 hod., ČT art

Dagmar Pecková a její hosté
Přímý přenos slavnostního zahajovacího koncertu letošního 59. MTF Zlatá Praha z Nové scény Národního divadla v Praze. Pěvkyně Dagmar Pecková zve na jeviště své přátele a hosty, pěvce M. Svobodovou, R. Samka, J. Hájka a tanečníky M. Trpišovskou a M. Vodenku. Orchestr opery Jihočeského divadla řídí D. Švec, večerem provází L. Bouček. Režie A. Rezek. Nekonvenční, živelný, bořící žánrové hranice a plný humoru – zahajovací večer 59. ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha bude přesně takový jako jeho letošní protagonistka a nedávná jubilantka, pěvkyně Dagmar Pecková. Na pódiu přivítá i své milé pěvecké kolegy Marii Svobodovou, Richarda Samka a Jiřího Hájka, večerem provede moderátor Libor Bouček a hudebně ho zarámuje Orchestr opery Jihočeského divadla v čele s dirigentem a vynikajícím pianistou Davidem Švecem. Těšit se můžete nejen na slavné Mozartovy či Bizetovy árie, ale také na operetní repertoár a písně Gustava Mahlera či Kurta Weilla. Punc jedinečnosti dodá večeru také neotřelá choreografie v provedení tanečníků Marty Trpišovské a Michala Vodenky.
Vysílání: 21.9., 20.15 hod., ČT art

59. MTF Zlatá Praha – slavnostní předávání cen
Přímý přenos dnešního zakončení prestižního mezinárodního televizního festivalu z Nové scény Národního divadla. Večerem provázejí P. Křížková a J. Vejvoda. Režie M. Čech. I letos vyvrcholí již 59. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha slavnostním večerem, v rámci, kterého budou předána jednotlivá festivalová ocenění. Zlatá Praha, která je mimo jiné významnou součástí image České televize, patří k nejprestižnějším událostem svého druhu a její závěrečný večer má vždy ambici nabídnout kvalitní a jedinečný program v duchu festivalové tematiky. Nejinak tomu bude i tentokrát. Přímý přenos na ČT art moderují Jiří Vejvoda a Petra Křížková.
Vysílání: 24.9., 21.45 hod., ČT art

12.9.2022 10:09:45 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Rádio Kašpar

Články v rubrice - Z éteru

Na Broadway s Adamem Plachetkou II - Music Man

Na Broadway s Adamem Plachetkou II - Music Man

Na Broadway s Adamem Plachetkou II - Music Man
Večer světových muzikálových melodií v podání prvotřídního b ...celý článek


Boris Godunov ze Scaly

Boris Godunov

Boris Godunov ze Scaly
Dnešní přenos hudebního dramatu z ruských dějin Modesta Petroviče Musorgského otevír ...celý článek


Dokument Americký step

Step

Americký step
Dokument o historii stepu ve Spojených státech od počátků až po současnost. Režie M. Wilkinso ...celý článekČasopis 49 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

GVUO vystavuje tvorbu Svatoslava Böhma

Svatoslav Böhm, Černá a bílá, 1968, dřevěný reliéf

Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, připravila ve spolupráci s celý článek

další články...