zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Anastasia Matvienko vystoupí jako Odilie se souborem NdB

Anastasia Matvienko

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ukrajinská primabalerína Anastasia Matvienko vystoupí v sobotu 11. března se souborem Baletu NdB. V prostorách Janáčkova divadla se představí jako Odilie / Odetta v Labutím jezeře.
Anastasia Matvienko se poprvé českým divákům představila jako Aurora ve Spící krasavici v říjnu minulého roku. Její hostování se setkalo s velice příznivým ohlasem jak ze strany publika, tak i členů souboru NdB. Umělecký šéf souboru Mário Radačovský byl proto více než poctěn zprávou, že světová baletní hvězda přijala jeho pozvání a opět vystoupí v Brně.

„Náš baletní soubor NdB bude mít příležitost přivítat na jevišti Janáčkova divadla velkou primabalerínu a bývalou první sólistku Mariinského divadla Anastasii Matvienko. Tentokrát v baletu Labutí jezero. Dne 11. března to pro nás bude opět svátek, mít spolu s námi světovou hvězdu je něco nepopsatelného, a to i v kontextu dění v její rodné zemi. Již nyní mohu potvrdit, že se domácí publikum může těšit na další vystoupení této krásné dámy s naším souborem v příští sezóně,“ dodává Mário Radačovský.
Tanečním partnerem Anastasie Matvienko bude první sólista baletu NdB Robert Hyland.

Anastasia Matvienko

Anastasia Matviienko je původem z Ukrajiny, kde absolvovala Kyjevské státní choreografické učiliště a následně se stala sólistkou baletu Ukrajinské národní opery. Vrchol její kariéry je ale spojen s „Mekkou baletu“ – s ruským Petrohradem. Dva roky působila jako primabalerína baletu Michajlovského divadla a od roku 2009 byla první sólistkou Mariinského divadla. Během svého působení vystoupila několikrát v Londýně, USA, Itálii, Amsterdamu, Číně nebo Japonsku. V letech 2018–2020 byla baletní producentkou Baletní akademie ruského baletu A. J. Vaganovové. Je autorkou a spoluzakladatelkou platformy „Ballet Stage“, která sjednocuje ukrajinské baletní umělce, kteří byli zasaženi válečným konfliktem a skrze globální síť kontaktů napříč divadly, školami a umělci jim zajišťuje podporu. V současné době působí ve Slovinsku.

www.ndbrno.cz

9.3.2023 15:03:11 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 22 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jak se vám líbí (LSS)

Články v rubrice - Zveme ...

Kouzelná flétna v přímém přenosu z Met

Kouzelná flétna

Nezpochybnitelná operní klasika, Mozartova pohádková férie Kouzelná flétna, je stálicí v repertoáru mnoha svět ...celý článek


Hudebně-taneční Kniha džunglí se vrací do šapitó

Kniha džunglí

Kniha džunglí anglického spisovatele Rudyarda Kiplinga loni dostala hudební, taneční a scénickou podobu, ktero ...celý článekČasopis 22 - sekce

HUDBA

Koncert turbošansonové kapely Poletíme?

Poletíme?

Poletíme?
Spontánní a osobitý koncert brněnské turbošansonové kapely k příležitosti jejich patnáctého výroč celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 23. týden

Co jsme udělali slepicím

GEN: Vladimír Jiránek pohledem Jana Hřebejka
Portrét výjimečného českého karikaturisty a oblíbeného tvůrce celý článek

další články...