zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Zdeněk Mahler o životě W. A. Mozarta

Ilona Svobodová

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

Zdeněk Mahler byl významným českým spisovatelem, scenáristou, publicistou a muzikologem, který se narodil 7. prosince 1928 v Batelově a letos by oslavil 95. výročí narození. Jeho život a dílo jsou spojeny s mnoha oblastmi kultury, jako jsou divadlo, film, hudba, literatura a historie. Své znalosti Mozartovy osobnosti využil také při psaní scénáře k filmu Miloše Formana Amadeus. K výročí narození Zdeňka Mahlera vydává Supraphon audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta, vyprávěnou formou fiktivního deníku Mozartovy přítelkyně a slavné zpěvačky Josefíny Duškové. Mozartův život je zde líčen prostřednictvím osobních postřehů ženy, která Mozarta důvěrně znala, a odhaluje tak nejrůznější kuriózní situace z jeho života.

Audioknihu načetla se zalíbením a s vtipným důrazem na zvláštnosti geniálního hudebního skladatele Ilona Svobodová. Pasáže, kterými Zdeněk Mahler komentuje dění s vysvětlujícími dodatky, pak s účastí vypráví Václav Jílek. Titul vychází u vydavatelství Supraphon v digitálním formátu MP3 a má stopáž bezmála šest hodin.
Audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta nabízí vedle Supraphonline například Audiotéka, Audiolibrix a další digitální platformy zaměřené na audioknihy.

27.11.2023 08:11:49 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nejbližší (Činoherní klub)

Časopis 08 - sekce

HUDBA

Nominace Cen Anděl Coca-Cola 2023 odhalují letošní favority

Sošky Andělů  (Foto: Zbyněk Surovec)

Po druhém kole hlasování České hudební akademie je rozhodnuto o letošních nominovaných v Cenách Anděl Coca-Col celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend Anistonová a Damon

Matt Damon ve filmu (Talentovaný pan Ripley)

Jennifer Anistonová – víc než jen Rachel z Přátel
Má nálepku kultovní role z kultovního seriálu a exp celý článek

další články...