zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival ProART zve na tanec, zpěv, herectví a fotografii

Festival ProART

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Netradiční festival, spojující workshopy-dílny pro amatéry i profesionály, a doprovodný program v širokém žánrovém rozpětí, se uskuteční v Praze již popáté od 20. do 27. července 2008. Festival je mezinárodní a kromě zahraničních studentů letos do Prahy zavítají stále aktivní zahraniční umělci z rozmanitých uměleckých odvětví a divadelních jevišť. Tanec budou vyučovat Mathieu Guilhaumon a Nadia Karine Hasa z Francie, Misato Inoue a Kaori Ito z Japonska, Tanya Bakala z Kanady, Irene Bauer a Attila Zanin z Rakouska, Félix Duméril ze Švýcarska, Gabriel Wong z Malajsie a Eva Klimáčková ze Slovenska. Z Čech k nám zavítají Lenka Kolářová a manželé Havlíkovi s výukou tai-chi a Pilates, Ondřej Izdný – popový zpěv, Filip Sychra – herectví a Roman Sejkot – fotografie. Výuka proběhne na sálech Tyršova domu přímo v centru Prahy.

Netradiční disciplínou je tzv. searching projekt, jež vzniká na tělo festivalovým studentům po dobu jednoho týdne pod vedením Erica Trottiera z Kanady - tanec, Radky Fišarové – zpěv a Simony Babčákové – herectví a bude mít premiéru v Městské knihovně 27. července 2008.

Tam a rovněž na scéně Dejvického divadla se uskuteční všechna festivalová představení. V neděli 20. 7. odstartujeme česko-německým projektem tří měst a tří choreografů Helden Haft. O den později na domácí scéně Dejvického divadla bude herecky improvizovat Simona Babčáková a její hosté - Second sekec, kterou poté vystřídá tanečně-divadelní projekt Kdopak by se bál? podle dramatu E. Albeeho. V režii a choreografii Martina Dvořáka bude i další taneční projekt Reality Boulevard, vracející se k nedávné i dávné české minulosti a příběhům z českého bulváru. Perličkou letošního festivalu budou tradiční festivalová gala, letos pod názvem Eastway a Westway, kde se publiku představí pedagogové a současně mezinárodně aktivní umělci zejména tanečního umění. Oba večery jsou koncipovány v souvislosti s kořeny, odkud umělci a jejich tvorba pocházejí.

Předposlední večer bude patřit třem novým projektům choreografů Gabriela Wonga, Ericka Guillarda a Martina Dvořáka. Jejím společným jmenovatelem je hudba Johanna Sebastiana Bacha – E-Motions Suites. Festival uzavřou samotní studenti – nejprve přehlídkou jednotlivých ateliérů pod názvem Improvizace v prostoru a úplně nakonec budou uvedeny premiérově tzv. searching projekty Erica Trottiera – tanec, Radky Fišarové – zpěv a Simony Babčákové – herectví pod názvem Gesamtkunswerk. Propojování uměleckých žánrů – filozofie festivalu – tak dostane konkrétní výraz. Všichni prázdninoví milovníci umění mají v okurkové sezóně příležitost se umělecky aktivně i pasivně vyžít.

1.7.2008 00:07:55 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 18 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Festivaly

Celostátní festival ZUŠ Open 2024

ZUŠ Open

ZUŠlechťujeme uměním – pod tímto heslem opět od 23. května do 9. června 2024 ožijí v rámci celostátního ...celý článek


Festival Za poklady Broumovska s prvomájovou předehrou

Matthias Kirschnereit

Ve středu 1. května 2024 zazní první z koncertů 19. ročníku festivalu Za poklady Broumovska. Během festivalové ...celý článek


LVHF bude uměleckým dílem hudebních a zednářských idejí

LVHF 2024

Koncerty klasické hudby, jejichž program definuje vzájemnost hudebního bohatství a zednářské symboliky – ...celý článek



Časopis 18 - sekce

HUDBA

Michal Horáček: Český kalendář

Přebal alba

Michal Horáček je český spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent, vystudovaný antropolog. Je c celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Fotografie Miloše Budíka v Praze

Vila Tugendhat ve fotografii Miloše Budíka

Muzeum města Prahy navazuje na výstavu Muzea města Brna Miloš Budík – Jsem fotograf, a představí hlavním celý článek

další články...