zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Svědkyně obžaloby dostane posluchače zápletkou

Přebal audioknihy

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Divadelní kritici ji považují za nejlepší hru Agathy Christie. Sama autorka z ní měla po premiéře dobrý pocit. Nyní si příznivci detektivních příběhů mohou Svědkyni obžaloby vychutnat i v působivém audioknižním provedení. Skvělí interpreti a autentické zvukové efekty dají vyniknout napínavému ději plnému zvratů s překvapivou pointou.

Vyprávění se z velké části odehrává u soudu, kde se mladík Leonard Vole snaží zprostit obvinění z vraždy Emily Frenchové – o čtyřicet let starší dámy, která do něj byla zamilovaná a odkázala mu svůj majetek. Obhajoby se ujme právní zástupce pan Mayhew spolu s královským radou Sirem Wilfridem. Právě jim se dostane do rukou šokující důkaz, který může vše zvrátit. Přiblížit posluchačům atmosféru celého díla i klíčových scén umožňuje superprodukční zpracování, o které se postarala Audioteka. Nezbytné pro něj jsou excelentní herecké výkony. V hlavních rolích se představují Viktor Kuzník, Petr Štěpán, Libor Hruška a Barbora Goldmannová. „Pro natáčení jsme zvolili produkčně náročnější postup, kdy se ve studiu sejde více herců najednou. Díky tomu se nám podařilo vytvořit tvůrčí prostředí, jehož výsledkem jsou svižné a přirozené dialogy. Dynamika díla tak v mnohém připomíná filmové či divadelní pojetí, kdy na sebe interpreti živě reagují,“ upřesňuje režisér Ondřej Černý.
Na celkový efekt má významný vliv také autorská hudba komponovaná na míru této hře. Také na ní se, stejně jako na zvukové postprodukci, podílel Ondřej Černý. „Pokud jde o postprodukci, snažili jsme se zachovat co největší věrohodnost a natáčeli jsme reálné ruchy do konkrétních situací. Týká se to prakticky všech zvuků od kroků a vrznutí židle po zapalování cigarety a trhání papíru. Pracovali jsme také s dozvuky prostoru, aby odpovídaly danému místu. Posluchač tak hned pozná, zda se nachází například u soudu, nebo v kanceláři,“ doplňuje Ondřej Černý.

Svědkyně obžaloby posluchačům zpříjemní téměř 2,5 hodiny. „Po Posledním víkendu jde o druhou ze série čtyř divadelních her Agathy Christie, které Audioteka v superprodukčním zpracování uvede. Ještě letos se zájemci mohou těšit na Pavučinu a Vraždu na Nilu, známou též pod názvem Smrt na Nilu,“ říká za Audioteku Pavel Hurta, ředitel obsahu a produkce. Vůbec prvním titulem Agathy Christie, který Audioteka nabídla v superprodukčním zpracování, byla Černá káva. Od vydání v roce 2020 se až dosud těší velkému zájmu posluchačů.

22.5.2023 17:05:39 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

The Addams Family (HdK)

Články v rubrice - CD boxy

Audioseriál Skutečné problémy

Jan Vondráček na přebalu

Jednání zastupitelstva jedné bezvýznamné vsi, která se rozhodla, že půjde příkladem celému světu, mohou skonči ...celý článekČasopis 40 - sekce

OPERA/ TANEC

Mime on the Moon nová premiéra Radima Vizváryho

Radim Vizváry

Radim Vizváry, uznávaný představitel českého mimického divadla, chystá po pěti letech premiéru nového sólového celý článek

další články...