zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Originální pohybová instalace Unfinished System

Unfinished Systém - Light Underground (Foto: Jiří Thýn)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Středověké sklepní prostory Domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí tento týden naposledy roztančí představení Galerie hlavního města Prahy z cyklu tanečně-světelných performancí Light Underground. Originální pohybovou instalaci, která propojí současný tanec a světelný design, připravují choreografky Hana Polanská Turečková a Marie Gourdain, light designérka Zuzana Režná a hudebník Jan Bubák.
Novou miniaturu s názvem Unfinished System uvedou v tomto týdnu pouze několikrát, a to ve středu 5. a ve čtvrtek 6. srpna2020, pokaždé od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin. Projekt Light Underground je součástí programu Umění pro město.

Marie Gourdain, francouzská výtvarnice, scénografka, režisérka a choreografka a Hana Polanská Turečková, choreografka, která se ve své tvorbě často zabývá propojováním současného tance s výtvarným uměním připravily společně s light designérkou Zuzanou Režnou neobvyklou choreografickou instalaci, kterou pojmenovaly Unfinished system. Kompozice fungující na principu předem daného kódu a pravidel s navrženými, avšak nikdy přesně předvídatelnými vztahy, v níž vystoupí pět tanečnic a hudebník Jan Bubák, rezonuje s myšlenkami Georgese Bataille a jeho (neukončitelným) systémem nevědění. „Podstatou každé myšlenky je vždy myšlenka někoho jiného, jako je cihla ve zdi zapuštěná do širšího celku. Usilujeme o společnou stavbu, která nikdy nemůže být úplná. Její limity však mohou přinést neočekávatelné,“ říkají v anotaci k představení autorky.
„Naše kompozice se opírá o psaný kód, který vychází z obecných principů pohybu, nosných jak pro pohyb těla, tak pro pohyb světla a zvuku,“ vysvětluje choreografka Hana Polanská Turečková. „Vše, co se v ní děje, tak podléhá redukci možného a náhodě, a zároveň otevírá otázku různých proměnných. Nevztahuje se k tomu, co chci jako individualita, co cítím, jaký mám na mysli příběh či jakou chci navodit atmosféru. Jde o choreografickou instalaci, zkonstruovaný koncept. Stroj, který přesto, že se řídí programem, vyvádí z míry…“

3.8.2020 20:08:13 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Projekt Casanova

Články v rubrice - Zveme ...

Roztančený Bach ožije na prknech divadla Florea Theatrum

Zkouška V. Rehbergerová, B. Šímová (Foto: H. Kazárová)

Světová premiéra inscenace Bach Dansant souborů Musica Florea a Epochal Dances připomene letošní 340. výročí n ...celý článek



Časopis 28 - sekce

DIVADLO

Letní program Studia Hrdinů

Měsíční kámen (Studio Hrdinů)

Dvanáctá sezóna pražského Studia Hrdinů oficiálně skončila, přesto se divadlo během letních prázdnin se svými celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 27. týden

Věra Špinarová

Viktor Sodoma
Goodbye, Haló, děťátko a Konec léta – tři písně v podání známého zpěváka, který zítra o celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 28. týden

Jack Butler Yeats: ten, který maloval Irsko

Skvost města světel: příběhy pařížské radnice
Jak vznikal a co v sobě skrývá méně povědomý skvost architekt celý článek

další články...