zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jazzový open-air v parku v České Lípě zdarma

Lípa Musica Jazz Quartet

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Jarní část pátého ročníku Českolipského komorního cyklu vyvrcholí v úterý 21. června v městském parku v České Lípě jazzovým open-air koncertem. Interpretace slavných jazzových standardů se ujme Lípa Musica Jazz Quartet vystupující ve složení Jan Špringl – alt saxofon, David Mašek – klavír, Miloš Peter Klápště – kontrabas, Otto Hejnic – bicí. Vystoupení souboru, který vznikl pod záštitou Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, bude po covidové pauze obnovením tradice volně přístupných letních koncertů pořádaných v rámci cyklu u altánu v městském parku v České Lípě. Čtveřice vynikajících profesionálních muzikantů, kteří jsou i sólově úspěšní na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby, představí známé melodie Dava Brubecka, Herbieho Hancocka, Wayna Shortera nebo Milese Davise. V případně nepříznivého počasí se koncert uskuteční v kostele Mistra Jana Husa. Občerstvení bude zajištěno ve spolupráci s českolipskými dodavateli.

Jazzový kvartet s názvem Lípa Musica Jazz Quartet vznikl už v roce 2017 pod záštitou MHF Lípa Musica a tvoří jej čtyři profesionální čeští muzikanti (David Mašek – klavír a klávesy, Jan Špringl – alt saxofon, Otto Hejnic – bicí, Miloš Petr Klápště – kontrabas). Všichni hudebníci mají své vlastní hudební projekty a vystupují po boku různých osobností hudebního světa na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby. Kvarteto se i díky těmto zkušenostem věnuje nejen jazzu, ale i fusion, latinsko-americké hudbě, jazz-rocku, funky a vlastní tvorbě.

Českolipský komorní cyklus bude pokračovat po letní a festivalové přestávce v listopadu, kdy se v České Lípě představí duo zázračných mladých akordeonistů Martin Kot a Viktor Stocker, a to 22. listopadu v kostele Mistra Jana Husa. Vstupenky na tento koncertu jsou v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě (Žižkova 528/6) či online na www.clkc.cz . Vstup na letní open air je zdarma, předchozí rezervace není nutná.

Záštitu nad cyklem převzaly Ing. Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana, řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa. Tradičními podporovateli cyklu jsou Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, Město Česká Lípa, Rodina Tichých a Nadace Život umělce.

14.6.2022 10:06:47 Redakce | rubrika - Festivaly