zvláštní poděkování
Quantcom.cz

V kostele sv. Šimona a Judy zazní barokní hudba

Trio Orkiestra Historyczna

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Kostel sv. Šimona a Judy rozezní 19. prosince jemný zvuk violy da gamba, houslí a cembala v podání polského souboru, který si říká {oh!} trio neboli Trio Orkiestra Historyczna. Na programu koncertu, který patří do cyklu Stará hudba FOK, bude zejména francouzská barokní hudba, ale také například dílo Carla Philippa Emanuela Bacha.

„Program našeho koncertu se skládá ze dvou protikladných stylů: Francouzské baroko a německý galantní styl. Mezi šesti skladbami najdeme slavné barokní skladby, jako je například Královský koncert č. 3 F. Couperina nebo Sonáta pro violu da gamba C. Ph. E. Bacha, a také nově objevené a naším triem poprvé nahrané Suity J. Marchanda. Protože jména skladatelů z našeho programu nepatří k těm nejznámějším, byla hlavním kritériem našeho výběru krása jejich instrumentální hudby,“ uvedl Krzystof Firlus, všestranný hudebník, který ovládá nástroje od moderního a barokního kontrabasu až po četné variace violy da gamba. Vystupuje jako sólista, komorní hráč i orchestrální hudebník, hraje repertoár od renesance až po současnost, včetně speciálně pro něj napsaných děl. Posledních sedm let vystupuje s manželkou Annou Firlus jako duo, které vydalo tři alba nominovaná na polská i zahraniční ocenění.

Houslistka Martyna Pastuszka se prosadila jako jedna z nejlepších interpretů staré hudby své generace, která vystupuje po celé Evropě jako sólistka, koncertní mistryně, komorní hráčka, zakladatelka a vedoucí orchestru {oh!}. Spolu se členy orchestru Annou a Krzysztofem Firlusem tvoří komorní {oh!} trio. Nedávno společně nahráli album Portraits, které představuje francouzský barokní komorní repertoár. Nyní připravují vydání symfonií symfonie Karola Lipińského a Telemannových raných kantát s Ensemble Polyharmonique.

11.12.2023 11:12:40 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bílá voda (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

V kostele zazní Dvořákovy Moravské dvojzpěvy

Simona Šaturová

Moravské dvojzpěvy, které Antonínu Dvořákovi odstartovaly světovou kariéru, zazní k oslavě Roku české hudby. V ...celý článek


Koncert Anny Paulové ozdobí obraz Františka Kupky

Anna Paulová

Klarinetistka Anna Paulová vystoupí 29. února 2024 v klášteře sv. Anežky České v rámci cyklu FOK Obrazy a hudb ...celý článekČasopis 09 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Elijah Wood vyráží na Ukrajinu

Elijah Wood (Naprosto osvětleno)

Naprosto osvětleno
Podivínský sběratel (Elijah Wood) vyráží na Ukrajinu po stopách svých židovských předků. celý článek

další články...