zvláštní poděkování
Volný.cz

Seriál Život na Šumavě pozitivní sonda do života místních lidí

Daniel Rous (Život na Šumavě)

autor: The Metropolitan Opera  

zvětšit obrázek

Sedmidílný populárně-naučný dokumentární seriál Život na Šumavě mapuje život obyvatel v sedmi šumavských městech a obcích. Dokument hledá odpovědi na otázky, jaké jsou důvody, osobní motivace a kde se bere neutuchající touha k životu na Šumavě. V roli průvodce Šumavou i seriálem se představí Daniel Rous a místní reálie popisuje svým sametovým hlasem Jitka Ježková. První díl nového dokumentárního seriálu Život na Šumavě uvede na svém webu v neděli 17.5. V 11:30 hod televize Seznam.cz.

V hlavní roli seriálu se kromě obcí a měst jakými jsou Kašperské Hory, Rejštejn, Srní, Prášily, Hartmanice, Železná Ruda a Čachrov představí především jejich sedmadvacet trvalých i přechodných obyvatel, kteří popisují své důvody usazení, žití a podnikání na Šumavě. Výběr byl čistě náhodný a tvůrci seriálu zpovídali jak místní rodáky, tak i zajímavé osobnosti společenského života nejen na Šumavě. Mezi hosty seriálu se tak objeví režisér Jaroslav Soukup, olympionik Martin Jakš, ředitel Národního parku a CHKO Šumava Pavel Hubený, výtvarnice Vladimíra Tesařová, Ředitel Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR pan Aleš Špičák či hajný z Rokyty pan Oldřich Coufal. Všechny spojuje jediné – láska k přírodě a Šumavě.
Každý díl seriálu je věnován jedné z obcí či měst a základní osou. Seriálu jsou rozhovory s jednotlivými hosty s tematickým zaměřením na přírodní zajímavosti, geologii, život v obci, turistické cíle a místní produkt. Seriál tak nabídne divákům unikátní pohled do nejrůznějších oblastí života na Šumavě s poutavým komentářem faktů a místních reálií. Tvůrci seriálu si kladou za cíl pozitivní formou vyprávět mnohdy dobrodružné příběhy současného života v této unikátní přírodní oblasti. Seriál natočila místní šumavská produkce Creativecontent s komorním štábem v režii Jana Šmatery v září 2019 během 21 dnů.
Režisér dokumentu Jan Šmatera k seriálu řekl: „Před více než deseti lety jsem řešil otázku jako mnoho lidí kolem mě, kde je to pravé místo pro život. Rozhodnutí tehdy nebylo jednoduché, ale Šumava mi dala jasnou odpověď. Seriál Život na Šumavě je krom zajímavých výpovědí i faktem, že otevřené oči v tomto směru nemám sám.“

25.5.2020 11:05:22 Redakce | rubrika - Filmová scéna