zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Lukáš Pavlásek vydal svou jedenáctou knihu

Lukáš Pavlásek a jeho knihy pro děti

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Komikovi a spisovateli Lukáši Pavláskovi právě vyšla další kniha. V pořadí jedenácté dílo je tentokrát určeno dětem a nese název Výprava do Cvokáčova. „Knížky pro děti píšu takové, jaké by bavily číst i mě jako malého, takže trochu bláznivé, humorné a zlobivé. Moje nová kníže je o městě Cvokáčově, kde jsou trochu jiné věci, něž v normálních městech. Je tam zoologické zahrada, kde zvířata pozorují lidi, pán, co se sám zve na návštěvy, lupič, co na sebe všechno vykecá a další zajímavé věci, co v jiném městě nenajdete. Kniha je plná map, plánků, obrázků, příhod a obsahuje i průvodce městem,“ popisuje Pavlásek. Jedná se již o třetí knížku prózy pro děti s ilustracemi Lukáše Fibricha, předcházely jí tituly Neuvěřitelně šílené příběhy a Bláznivá škola.

Lukáš Pavlásek má na kontě jedenáct knih, přičemž šest z nich je určeno dětem. Píše hlavně humornou literaturu nebo poezii. Za soubor humoristických povídek Soutěž jedlíků dokonce získal Cenu Miroslava Švandrlík za nejlepší humoristickou knihu roku 2019. Kromě psaní vlastních knížek je Pavlásek již třetím rokem autorem příběhů pro legendární časopis Čtyřlístek. „Psát pro Čtyřlístek je pro mě splněným dětským snem, v dětství, a vlastně i v dospělosti, jsem ty příběhy hltal,“ říká k tomu komik.
Pavlásek pravidelně vystupuje a objíždí celou republiky s celovečerními stand-upovými představeními Kdo nepláče není Čech a Planeta slepic. Oba speciály mají stovky repríz, v létě navíc pravidelně vystupuje v Praze na Letní scéně Harfa, nejbližší představení proběhne 23. července. Příští rok pak chystá premiéru nového stand-up speciálu s názvem Zmatení komiků o tom, že realita už často předbíhá humor.

Kromě svých vlastních představení vystupuje se skupinou Na Stojáka, jejímž je zároveň spolumajitelem a producentem. Na Stojáka letos slaví 20 let, v rámci oslav již proběhla moravská část turné, během které se vyprodalo brněnské Bobycentrum a hala Gong v Ostravě. Na podzim je v plánu česká část, která vyvrcholí ve velkému sálu pražské Lucerny.
Od září bude pokračovat ve své pravidelné poetické talk show Večer jedna báseň, kde se s hosty vážně i nevážně věnuje poezii psané, ale i poezii života obecně. Talk show se koná každý měsíc v Anti.kvariátu Dejvického divadla. Na podzim ještě plánuje vydat knihu vybraných fejetonů pro dospělé.

24.6.2024 13:06:30 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Časopis 29 - sekce

DIVADLO

Alois Švehlík – 85 let

Alois Švehlík

Neobyčejné životy - Alois Švehlík
Portrét charismatického herce a vynikajícího dabéra, který osobně přibliž celý článek

další články...